easyCALL.pl już na iPhone’ie

easyCALL.pl wspólnie z firmą Acrobits Softphone – wiodącym producentem aplikacji telefonii internetowej dla iPhone’ów i iPod’ów Touch wydadzą aplikację umożliwiającą użytkownikom iPhone’ów korzystanie z telefonii internetowej VoIP.Dzięki easyCALL.pl można korzystać z połączeń telefonii internetowej w dowolnym miejscu na świecie – potrzebny jest jedynie dostęp do WiFi lub internetu 3G. Najważniejszą zaletą telefonii VoIP na iPhone jest oszczędność kosztów – ceny połączeń zagranicznych w easyCALL.pl są dużo niższe, niż te proponowane przez operatorów komórkowych. Połączenia wykonywane między użytkownikami easyCALL.pl są bezpłatne. Przed zbliżającymi się wakacjami oraz  dla wszystkich osób podróżujących po świecie przez cały rok, ważny jest brak ponoszenia kosztów roamingu przy dzwonieniu ze swojego iPhone’a za pomocą aplikacji easyCALL.pl. Dodatkowo nie ma potrzeby mnożenia numerów telefonów – Klienci mogą do easyCALL.pl przenieść numery telefoniczne z innych sieci.

Zarząd easyCALL.pl zakłada wzrost zainteresowania usługami spółki dzięki zaletom jakie oferuje technologia VoIP. Na wzrost liczby użytkowników ma mieć też wpływ duży potencjał rozwojowy mobilnych usług telefonii internetowej oraz rosnący udział rynkowy urządzeń przenośnych firmy Apple.

Telefonia internetowa VoIP jest co raz popularniejsza. Według badań Pew Research Center’s Internet & American Life Project co czwarty użytkownik Internetu korzysta z dostępu do sieci do wykonywania połączeń telefonicznych. Badania podają, że w dowolnej chwili 5% internautów wykonuje połączenia VoIP. Jest to ponad dwukrotny wzrost tej liczby od 2007 roku, kiedy było to jedynie 2% użytkowników. Według badań Juniper Research przeprowadzonych w 2010 roku,  liczba ludzi korzystających z telefonii VoIP na urządzeniach przenośnych przekroczy 100 milionów w 2012 roku. Tak szybki przyrost użytkowników ma być zagwarantowany dzięki bezprzewodowym sieciom WiFi, które są dostępne w coraz większej liczbie miejsc, oraz technologii 3G.

Uruchomienie przez easyCALL.pl aplikacji dla iPhone jest kolejnym dużym krokiem w kierunku przeniesienia bezprzewodowej telefonii internetowej VoIP z komputerów do komórek. Zapotrzebowanie rynku na mobilne połączenia głosowe w technologii VoIP rośnie z uwagi na liczne zalety takiego rozwiązania.

„Cieszymy się, że nasza aplikacja będzie wykorzystywana przez wiodącego operator telefonii internetowej w Polsce, tym bardziej, że nasze wspólne działania skierowane są w stronę pełnej satysfakcji konsumenta. Wirtualna telefonia VoIP to przyszłość rynku telekomunikacyjnego i związanych z nim użytkowników oraz operatorów telefonii internetowej. Tym bardziej cieszymy się z nawiązania współpracy właśnie z easyCALL.pl” – mówi Jiri Kral, dyrektor wykonawczy firmy Acrobits s.r.o.

„Wybraliśmy Acrobits s.r.o., ponieważ jest to firma oferująca  bardzo dopracowane rozwiązanie, które przeszło nasze rygorystyczne testy. Jako jedna z niewielu oferuje świetną jakość połączeń, nie tylko przy wykorzystaniu internetu WiFi, ale również tego dostępnego w telefonie komórkowym” – mówi Michał Jakubowski, Prezes Spółki easyCALL.pl S.A. „Cieszymy się, że mogliśmy spełnić oczekiwania naszych Klientów i udostępnić im możliwość korzystania z usług bezpośrednio z telefonów iPhone. Liczymy też na zainteresowanie i pozyskanie nowych użytkowników, co ucieszy naszych inwestorów.” – dodaje Prezes Jakubowski.

Aplikacja pozwalająca korzystać z easyCALL.PL na urządzeniach iPhone jest dostępna w APP Store. Aby pobrać program można również wejść na stronę internetową www.easycall.pl i kliknąć przekierowanie na stronę APP Store. W ten sposób automatycznie uruchomi się możliwość jego zainstalowania.

Wykupienie usługi u operatora nie jest konieczne – zaraz po rejestracji Klient dostanie od easyCALL.pl darmowe konto z numerem oraz 5 zł do wykorzystania. Cena aplikacji w APP Store to 6.99 USD, ale biorąc pod uwagę prezent od operatora jej realna cena końcowa dla użytkownika wyniesie ok 10 zł.

źródło/autor: Green Stream Communication

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu