„Mój Ogród” – numer specjalny „Muratora” w wersji na iPada

„Mój Ogród” – numer specjalny miesięcznika „Murator” jest już dostępny w wersji na iPada. Aplikację według pomysłu wydawcy i redakcji „Muratora” przygotowała spółka z Grupy Medialnej ZPR – SMI.

„Przy tworzeniu wersji na iPada położyliśmy nacisk na wygodę czytania oraz przyjemność oglądania zdjęć, które przy tematyce ogrodowej są niezwykle ważne i powinny stanowić atrakcję dla odbiorcy. Aplikacja łączy również możliwości pozyskania wiedzy i zrobienia zakupów w należącym do MURATORA internetowym pasażu handlowym Zakupy.wymarzonyogrod.pl” – mówi Anna Kamińska, redaktor naczelna Grupy Tytułów Murator.

Wersja na tablet oprócz artykułów z wydania papierowego zawiera specjalnie wybrane galerie zdjęć roślin, narzędzi i nawozów oraz filmy. Z aplikacji można korzystać w układzie poziomym i pionowym, a także płynnie przechodzić z jednego ustawienia w drugi, pozostając jednocześnie w wybranym miejscu lektury.

W poziomie są dostępne wszystkie strony po kolei – od pierwszej do ostatniej okładki wraz z reklamami. Można je przewijać i powiększać. Górny i dolny spis treści ułatwiają znalezienie wybranych tematów.

W pionie artykuły zostały specjalnie przygotowane do czytania na iPadzie. Komfort czytania zapewnia możliwość wyboru jednej z trzech wielkości czcionki. Materiały redakcyjne mają postać tekstów z ilustracjami – zdjęciami, tabelami i rysunkami. Można je oglądać równocześnie z tekstem – w małym lub większym formacie, z podpisami lub bez (opcje pokaż/ukryj podpis). Wewnętrzne linki w artykule ułatwiają znalezienie ilustracji związanej z danym fragmentem tekstu. Dwukrotne dotknięcie ilustracji nad tekstem przenosi do galerii, w której znajdują się wszystkie ilustracje z artykułu. Zdjęcia, rysunki i tabele można w galerii powiększać oraz dokładnie oglądać interesujące szczegóły w pionie lub w poziomie.

W większości artykułów i galerii znajdują się praktyczne odnośniki. Linki do sklepów internetowych obecnych w pasażu Zakupy.wymarzonyogrod.pl ułatwiają szybkie zakupy w sieci, a linki do bazy roślin – dostęp do szerszych opisów wybranych drzew, krzewów. Wersja na iPada zawiera filmy o tematyce ogrodowej – „Zakładanie i pielęgnacja trawnika” oraz „Budowa stawu kąpielowego”. Uzupełniają one informacje w artykułach i w praktyczny, instruktażowy sposób pokazują prace w ogrodzie.

„Mój Ogród” w wersji na iPada można kupić w serwisie AppStore, kosztuje 1,59 EUR.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu