Wszystko o 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w specjalnym serwisie Wirtualnej Polski

Wirtualna Polska patronuje największemu świętu polskiej kinematografii – 36. Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych. Redakcja witryny Film WP przygotowała serwis dedykowany wydarzeniu.

Festiwalgdynia.wp.pl to kompendium wiedzy o FPFF, unikalne materiały tworzone przez WP, m.in. Studio Festiwalowe, a w nim wywiady z polskimi gwiazdami; najważniejsze informacje dzień po dniu, liczne multimedia, dokładny program i kompleksowe informacje o produkcjach konkursowych. Portal zorganizował też plebiscyt na najlepszy film – w opinii internautów.

6 czerwca startuje w Gdyni 36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych – najważniejsze polskie święto wszystkich miłośników dziesiątej muzy. Już po raz kolejny wydarzeniu patronuje portal Wirtualna Polska. Z tej okazji, redakcja serwisu Film WP przygotowała specjalną witrynę, stanowiącą kompendium wiedzy na temat festiwalu. Jej celem jest szybkie dostarczanie użytkownikom najświeższych, unikalnych informacji.

Co ważne, w tym roku Internauci WP mogą wybrać Najlepszy Film Festiwalu. Na stronach serwisu zorganizowany został specjalny plebiscyt, w którym, przez cały czas trwania imprezy, użytkownicy mogą głosować na najlepszy według nich, film Konkursu Głównego. Twórcy dzieła, które zbierze najwięcej głosów otrzymają specjalną nagrodę internautów, którą podczas uroczystej gali wręczy Stanisław Ulicki, Dyrektor Programowy Portalu WP.

Redaktorzy Wirtualnej Polski przez cały tydzień obecni będą na festiwalu, dzięki czemu do serwisu FPFF trafiać będą najaktualniejsze informacje, z samego centrum wydarzeń. Użytkownicy mogą spodziewać się na przykład unikalnych wywiadów wideo, które przeprowadzimy w naszym Studiu Festiwalowym, ciekawych, „gorących” relacji, a także wyjątkowych galerii zdjęć – mówi Michał Nowak, Koordynator Serwisu Film WP.

Festiwalgdynia.wp.pl to także dokładny program imprezy, szczegółowe informacje o produkcjach, które zostaną zaprezentowane w Gdyni oraz o ich twórcach. Co istotne, treści witryny prezentowane są w przystępny, „blogowy” sposób, dzięki czemu internauci łatwo znajdą najświeższe i potrzebne informacje.

Dodatkowo, z okazji tego święta polskiego kina, redaktor serwisu film.wp.pl, Grzegorz Kłos, został zaproszony do współpracy z witryną stopklatka.pl. W tym roku, dołączy on do grona recenzentów wybranych przez stopklatkę, oceniających filmy festiwalowe. Oceny krytyków filmowych można zobaczyć na stronie: http://film.wp.pl/fpff2011_ocena.html

http://festiwalgdynia.wp.pl

http://film.wp.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu