Systemy zamgławiające – przyszłość supermarketów. Pierwsza instalacja w sieci Topaz

Tagi:

Stosowanie systemów zamgławiających dla warzyw powszechnie stosowane w USA i Europie, pozwala uzyskać znaczne korzyści finansowe i przewagę nad konkurencją.

Supermarkety wyrzucają zwykle około 6% do 18% warzyw ze względu na spadek ich jakości. Dzięki zamgławianiu możliwe jest ograniczenie wyrzucanego towaru o połowę, gdyż tak nawilżane produkty mogą być prezentowane w hali sprzedaży 2 razy dłużej- przy zachowaniu doskonałej świeżości.

1 TopazAtrakcyjny wygląd to czynnik decydujący o zakupie przy tego typu towarach. Systemy zamgławiające nie tylko znacznie poprawiają wygląd produktu i zachowują jego świeżość, dzięki nim warzywa zawierają o około jedną trzecią więcej witamin niż w przypadku tradycyjnej prezentacji.

Zamgławianie zapobiega „parowaniu“ wraz z wodą zysków supermarketu. W licznych przypadkach różnica wagi pomiędzy nawilżanymi i nienawilżanymi produktami w przeciągu pierwszych 6 godzin wynosi 7% a nawet jeszcze więcej.

Niezależnie od ułożenia produktów układ umożliwia ich całkowite nawilżanie- bez ociekania, z odpowiednim zabezpieczeniem, dla każdego rodzaju regałów i wysp. Jak pokazuje doświadczenie, koszt systemu zwraca się w krótkim czasie, umożliwiając ponadto długofalowe oszczędności i osiągnięcie wyższej sprzedaży.

W maju 2011 odbyła się instalacja testowego systemu zamgławiającego dla warzyw w supermarkecie Topaz w Siedlcach przy ul. Warszawskiej 133.

Kontakt i dalsze informacje o systemach zamgławiających na stronie dystrybutora:

www.etis.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu