Bilety we Wrocławiu – wszędzie, przez 24h na dobę

SkyCash, platforma płatności przez telefon komórkowy, to jeden z kluczowych elementów rozwiązania pozwalającego kupować bilety wrocławskiej komunikacji miejskiej wszędzie, przez 24h na dobę. System wprowadza Mennica Polska, która stawia na zakup biletów przez telefon komórkowy, automaty biletowe i internet.Rozwiązanie wdrażane przez Mennicę Polską, operatora systemu URBANCARD, opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu nowoczesnych kanałów sprzedaży: telefonów komórkowych, stacjonarnych i mobilnych automatów biletowych oraz serwisu internetowego. Wrocław staje się tym samym pierwszym polskim miastem, zmierzającym w kierunku dużej automatyzacji procesu zakupu biletów oraz rozwiązania problemów z ich dostępnością.

Jednym z kluczowych elementów systemu URBANCARD jest SkyCash – platforma płatności przez telefon komórkowy, pozwalająca wykonać wszystkie czynności związane z zakupem biletu z poziomu komórki. Dzięki temu pasażerowie mogą dokonać zakupu o każdej porze i w każdym miejscu, bez konieczności szukania punktu sprzedaży czy drobnych. SkyCash działa już z powodzeniem w innym polskich miastach, m.in. Warszawie, Lublinie, Rzeszowie i Bydgoszczy.

Żeby kupować bilety za pomocą SkyCash należy pobrać na komórkę aplikację i zasilić ją środkami pieniężnymi. Ściągnięcie programu polega na wpisaniu w przeglądarce telefonu m.skycash.com lub wysłaniu pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Rejestracja w systemie i zasilenie konta SkyCash są równie proste, jak zakup biletu, który polega na wybraniu jego rodzaju i skasowaniu ustalonym wcześniej 4-cyfrowym kodem PIN. Podczas kontroli wystarczy okazać ekran komórki z zakupionym biletem, który znajduje się w zakładce „Kontrola biletów”.

– Konto SkyCash można zasilić standardowym przelewem bankowym lub korzystając z funkcji przelewu natychmiastowego w „Strefie doładowań” na www.skycash.com – podkreśla Dariusz Mazurkiewicz, ze SkyCash Poland S.A. – Można też pożyczyć pieniądze od innego użytkownika systemu. SkyCash pozwala na dokonywanie natychmiastowych przelewów pomiędzy wszystkimi numerami telefonów komórkowych w Polsce – dodaje Mazurkiewicz.

źródło/autor: PR consultants

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu