Agencja 180heartbeats współpracuje z SWPS w Warszawie

180heartbeats nawiązała stałą współpracę ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Uczelnia, w ramach specjalizacji „Interakcja człowiek-komputer”, kształci architektów informacji i specjalistów od user experience.

Od stycznia tego roku studenci w roli praktykantów uczestniczą w procesie badań, analizy, projektowania i testowania stron i aplikacji internetowych realizowanych przez agencję.

Celem współpracy jest stworzenie platformy wymiany wiedzy akademickiej i doświadczeń praktyki biznesowej: „ Współpraca firmy z uczelnią i przyjmowanie studentów na praktyki, daje niewątpliwie obustronną korzyść dzięki zderzeniu podejścia akademickiego z podejściem biznesowym. Z jednej strony studenci mogą sprawdzić, że to co wynieśli z wykładów i warsztatów ma zastosowanie w biznesie oraz przekonać się jak inne jest rozłożenie priorytetów przy wykonywaniu zadań nastawionych na wytworzenie produktu komercyjnego od tych, które znają z zajęć na uczelni.

Z drugiej strony firma dostaje świeże spojrzenie na realizowane projekty, pochodzące z zupełnie innego środowiska. Dzięki temu, że działalność naukowa nie jest nastawiona na wykonanie produktu komercyjnego, naukowcy i towarzyszący im studenci mogą zajmować się poszukiwaniem nowych obszarów zastosowań oraz podchodzić do rozwiązania problemów w sposób nieskrępowany obawą czy to się opłaci, czy ktoś to kupi.” – mówi mgr Wiesław Bartkowski, kierownik modułu specjalizacyjnego „Interakcja człowiek – komputer”.

Na zajęciach tej specjalizacji, studenci psychologii, otwarci na człowieka i kwestie społeczne, zdobywają kompetencje w obszarze projektowania rozwiązań dla nowoczesnych technologii, a w szczególności technologii interaktywnych.

W wyniku współpracy, po trzymiesięcznym okresie praktyki, na stanowisko Junior Information Architect dołączył do 180heartbeats Michał Proniewicz, który zajmuje się współtworzeniem architektury informacji oraz dbaniem o użyteczność stron i aplikacji tworzonych przez agencję.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu