Zdalny Doradca nadchodzi

QNT Systemy Informatyczne to pierwszy polski producent oprogramowania, który wprowadza do swoich systemów postać Zdalnego Doradcy, którego zadaniem jest kontakt z użytkownikiem i udzielenie mu kompetentnej pomocy.Technologia „wirtualnych doradców” wykorzystywana jest przez wiele firm do nawiązywania kontaktu z klientem i udzielania mu podstawowych informacji na temat oferty. Pojawienie się takiego doradcy na stronie sklepu internetowego czy w kolejnej witrynie korporacyjnej nie jest już dla nikogo zaskoczeniem.  Jak się jednak okazuje informatycy nie wyczerpali jeszcze pokładów swojej pomysłowości w obszarze systemów kontaktu z klientem i udzielania mu pomocy. Dowodem jest Zdalny Doradca, stworzona przez firmę QNT Systemy Informatyczne aplikacja adresowana do użytkowników wykorzystujących oprogramowanie wspierające działania administracyjne i zarządcze. Stanowi ona uzupełnienie tradycyjnych sposobów świadczenia pomocy technicznej, takich jak help desk, a w przyszłości może być dla nich alternatywą.

W chwili gdy użytkownik napotyka na problem w trakcie użytkowania oprogramowania, może poprzez użycie kombinacji klawiszy przywołać postać Zdalnego Doradcy. W tym momencie możliwe staje się wpisanie pytania związanego z eksploatacją oprogramowania. Awatar przeszukuje bazę wiedzy i przedstawia klientowi możliwe przyczyny wystąpienia problemu, a także sposoby ich usunięcia. Odpowiedź przedstawiana jest w formie opisów ilustrowanych ekranami z programu. Użytkownik może je pobrać i zapisać na dysku swojego komputera. Możliwe jest także przeglądanie historii pytań i udzielonych odpowiedzi. Producent Zdalnego Doradcy przewidział również sytuacje nadzwyczajne, kiedy w bazie wiedzy nie można znaleźć opisów przyczyn problemu i jego rozwiązań. W takiej sytuacji awatar wysyła zapytanie użytkownika do firmowych konsultantów, a udzielona przez nich odpowiedź pojawia się automatycznie po przywołaniu Zdalnego Doradcy.

Firma QNT Systemy Informatyczne jest jednym z czołowych, niezależnych producentów systemów wspierających zarządzanie (lider wśród dostawców oprogramowania finansowo-księgowego dla ministerstw – według analizy systemów FK w jednostkach sektora finansów publicznych przeprowadzonej na zlecenie Ministerstwa Finansów przez CA Consulting). Poza ofertą zintegrowanych systemów zarządzania firma udostępnia szereg innych, nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Niedawno  zaprezentowała aplikację QDeklaracje, służącą do przygotowywania i wysyłania drogą elektroniczną deklaracji podatkowych, obecnie premierę ma Zdalny Doradca, a w niedalekiej przyszłości planowane jest udostępnienie kolejnych usprawniających codzienną pracę programów.

źródło/autor: QNT Systemy Informatyczne

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu