Przejdź do treści

Nad morze! – pociągiem „Słonecznym”

Już w najbliższą sobotę, 4 czerwca rusza wakacyjny pociąg „Słoneczny” uruchamiany przez Spółkę Koleje Mazowieckie. „Słoneczny” to pociąg, który latem dowozi mieszkańców Mazowsza nad morze.

Po raz pierwszy został uruchomiony w 2005 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem podróżnych, szczególnie młodzieży i rodzin z dziećmi. W ubiegłym roku z przejazdu „Słonecznym” skorzystało ponad 87 tysięcy podróżnych.

Bilet normalny na podróż pociągiem „Słoneczny” na trasie Warszawa – Gdańsk będzie kosztował 45 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe. Ponadto mieszkańcy Mazowsza, którzy będą chcieli skorzystać z pociągu „Słoneczny” będą mogli dojechać do Warszawy, z dowolnie wybranego miasta w obrębie województwa mazowieckiego, za jedyne 8 zł. „Słoneczny” do 23 czerwca kursuje w weekendy, a później codziennie do końca sierpnia.

– „Słoneczny”, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie kursował zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych – łącznie jest to 754 miejsc siedzących. Wagony przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt – mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Spółki Koleje Mazowieckie – W pociągu będzie można nieodpłatnie przewieźć psa i rower.