Xerox i Cisco łączą siły i doświadczenie

Xerox Corporation i Cisco zawierają sojusz w celu uproszczenia zarządzania procesami IT, dzięki usługom w chmurze i rozwiązaniom technologicznym, łączącym rozwiązania sieciowe oraz druk.

Celem współpracy jest dostarczenie klientom szerokiego pakietu usług z obszaru zarządzania drukiem oraz outsourcingu IT (ITO), świadczonych przez Xerox poprzez inteligentną infrastrukturę sieciową firmy Cisco. Obie firmy zapewnią swoim partnerom rozwiązania optymalizujące koszty działania ich biznesów.

Xerox i Cisco planują stworzenie przyjaznych, dostępnych i łatwych w obsłudze aplikacji, zwiększających wydajność pracowników i oszczędzających ich czas. Przykładowym rozwiązaniem może być Mobile Printing dające możliwość drukowania z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

„Ta współpraca lokuje Xerox i Cisco w samym centrum uproszczonej i ściśle połączonej ze sobą infrastruktury informatycznej – łączącej sieci, drukowanie i usługi cloud computing”, mówi Ursula Burns, prezes i dyrektor generalny firmy Xerox. „Wspólnie pomagamy firmom przejść na rozwiązania w chmurze, w sposób, który najlepiej odpowiada ich działalności oraz dostarczamy narzędzia niezbędne do zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności pracowników.”

Xerox i Cisco współpracują nad następującymi rozwiązaniami:

  • Xerox Managed Print Services (MPS) przez Cisco Borderless Networks: scalenie usług IT i zarządzania drukiem za pomocą wbudowanych zabezpieczeń sieci, optymalizacji sieci WAN oraz oprogramowania Internetwork Operating System (IOS). Połączenie rozwiązań pozwala na monitorowanie technologii druku i zmniejsza koszty eksploatacji, chroni poufne dane z dowolnego miejsca, zwiększa wydajność pracowników dzięki mobilnym i zaawansowanym aplikacjom druku.
  • Xerox Cloud ITO Services w oparciu o infrastrukturę Cisco UCS i Vblock: klienci mogą szybciej wykorzystać nowe możliwości pojawiające się na rynku IT, efektywniej zareagować na zmieniające się potrzeby pracowników oraz obniżyć koszty dzięki zastosowaniu rozwiązań cloud computing, w wymiarze prywatnym (dedykowanym dla organizacji), publicznym lub przy użyciu modelu hybrydowego. Rozwiązania cloud computing dostarczane przez ACS, Xerox Company obejmują Infrastrukturę jako Usługę (IaaS), usługi doradcze oraz z zakresu druku.
  • Xerox Mobile Print Solution na wirtualnych pulpitach Cisco i Cisco Cius: pozwala pracownikom zdalnym na bezpieczną produkcję dokumentów z dowolnego urządzenia obsługującego pocztę elektroniczną – dzięki wirtualnemu pulpitowi Cisco lub tabletowi Cisco Cius – przy wykorzystaniu każdej włączonej drukarki, poprzez Cisco Borderless Networks lub bezprzewodową sieć LAN – dla zapewnienia wysokiej jakości połączenia w dowolnym miejscu.

„Połączenie ofert Cisco i Xerox oznacza synergię mocnych kompetencji dwóch wiodących firm. Dzięki temu nasi klienci otrzymują narzędzia ułatwiające im wdrożenie elastycznych rozwiązań optymalizacji kosztów i zwiększania efektywności ich biznesu. Ten strategiczny sojusz to również korzyści dla naszych partnerów: zwiększenie przychodów poprzez rozbudowywanie praktyki i know how w zakresie cloud computing”  wylicza John Chambers, prezes i dyrektor generalny firmy Cisco.

W tym momencie Xerox i Cisco pracują ze swoimi partnerami, aby mogli oni sprzedawać, dostarczać i zarządzać systemami w chmurze oferowanymi przez Xerox w oparciu o architekturę Cisco Data Center i Borderless Network. Usługi te, w tym IaaS, chmury prywatne i MPS zostały w sposób ograniczony dopuszczone do użytku dla partnerów firmy Cisco. Obie firmy zamierzają dostarczyć partnerom Cisco nowe narzędzia optymalizacji kosztów i kontroli nad środowiskiem druku. Z kolei partnerzy Xerox otrzymają dostęp do rozwiązań Cisco Smart Services (takich jak Cisco Smart Care) wspierających rozwiązań sieciowych ich klientów. Korzystanie z usługi Xerox Mobile Print jest możliwe z wykorzystaniem wirtualnych pulpitów Cisco i Cisco Cius, gdy są one dostępne.

źródło/autor: Xerox

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu