Pakiet MAAT w Zakładzie Narzędziowym „M+R”

Zakład Narzędziowy „M+R”, gorlicki producent specjalistycznych, indywidualnych pomocy warsztatowych oraz części do maszyn i urządzeń wdrożył pakiet ERP firmy COMP Soft. Prace zakończyły się w lutym bieżącego roku.

„Głównym celem wdrożenia pakietu MAAT było zintegrowanie wszelkich procesów zachodzących w naszej firmie w ramach jednego systemu informatycznego. Poszukiwaliśmy rozwiązania, które zoptymalizuje działanie wszystkich działów naszego przedsiębiorstwa oraz zautomatyzuje przepływ informacji. Wybierając ofertę COMP Soft spośród wielu rozwiązań dostępnych na rynku kierowaliśmy się przede wszystkim doświadczeniem firmy i jej referencjami wśród przedsiębiorstw produkcyjnych. Równie ważna była funkcjonalność pakietu MAAT, a także intuicyjność i łatwość jego obsługi” – mówi Alicja Nowak, Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych w Zakładzie Narzędziowym „M+R”.

Wprowadzenie pakietu MAAT pozwoliło Zakładowi  Narzędziowemu „M+R” na zmianę procesów zarządzania i znacznie poprawiło jakość pracy w firmie. Centralne gromadzenie i przetwarzanie danych wspomaga sprawną realizację zamówień i sprzedaży, pozwala na bieżący dostęp do stanów magazynowych i obsługę działań księgowych. System umożliwia zarządzanie wszystkimi procesami produkcyjnymi, ułatwia ich planowanie i rozliczanie. Dzięki rozwiązaniu firmy COMP Soft Zakład Narzędziowy „M+R” ma łatwy dostęp do przekrojowych analiz, które wspomagają podejmowanie decyzji zarządczych.

„Teraz po zakończeniu wdrożenia mogę stwierdzić, że jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonanego wyboru i sprawnej realizacji całego przedsięwzięcia. Cały projekt od etapu analizy przedwdrożeniowej, poprzez wdrożenia i szkolenia  przeprowadzony został perfekcyjnie. Doświadczenie konsultantów firmy COMP Soft, ich podejście do realizowanych zadań oraz wysoki poziom kompetencji potwierdzają, że nasz wybór był słuszny. Proces wdrożenia przebiegł bardzo sprawnie i oparty był o rzetelną współpracę, zapewniając łatwą wymianę informacji pomiędzy obiema stronami oraz szybkie wyjaśnianie wszelkich wątpliwości” – podsumowuje Alicja Nowak z Zakładu Narzędziowego „M+R”.

Wdrożenie objęło swoim zakresem wszystkie kluczowe obszary funkcjonowania firmy: finanse i rachunkowość, obsługę majątku trwałego, zakupy i zarządzanie magazynem, sprzedaż i dystrybucję, techniczne przygotowanie produkcji, planowanie i realizację produkcji, a także zarządzanie kadrami.

„Informatyczne wspomaganie zarządzania produkcją, w szczególności planowanie produkcji i rozliczanie kosztów w zakładach narzędziowych jest sprawą skomplikowaną, wymaga dużego doświadczenia oraz każdorazowo indywidualnego podejścia do wdrożenia. Przydały się referencje oraz  wiedza zdobyta w innych przedsiębiorstwach tego typu” – dodaje Zbigniew Pokora, szef projektu ze strony COMP Soft.

źródło/autor: COMP Soft

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu