Przejdź do treści

Wakacje z rodziną? Walizkowy poradnik Taniego Podróżowania

Tygodniowa rodzinna wycieczka zagraniczna może przerodzić się w skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne. By uniknąć stresu i niepotrzebnych niespodzianek warto wszystko wcześniej dokładnie zaplanować. Szczególne znaczenie ma tutaj odpowiednie przygotowanie bagażu.

Efektywne spakowanie się to prawdziwa sztuka, a kto posiądzie jej tajniki, może być pewien, że jest przygotowany na każdą niespodziankę. Specjaliści z internetowego biura podróży Tanie-Podrozowanie.net przekonują, że wystarczy trzymać się kilku prostych i kluczowych zasad by rodzinne walizki pomieściły wszystko, co niezbędne, a przy tym nie stały się przyczyną zmęczenia, bólu pleców i kłótni, a nawet problemów z dostaniem się na pokład samolotu. Oto kilka praktycznych porad.

Pierwsza i najważniejsza zasada to organizacja i porządek. Należy dokładnie wiedzieć, w której torbie i w jakim miejscu znajdują się dane rzeczy. W razie problemów można je później łatwo odszukać. Gorączkowe przekopywanie walizek na lotnisku, w holu hotelowym, lub, o zgrozo, w kolejce do terminalu, może być przyczyną wstydu niepotrzebnego stresu i narazić nas na złośliwe komentarze otoczenia.

Zaginięcie części bagażu to niewątpliwie jedna z najbardziej przykrych niespodzianek jakie mogą nas spotkać w podróży. Na takie wypadki losowe nie mamy wpływu, możemy jednak przedsięwziąć pewne środki ostrożności. Lepiej nie pakować rzeczy każdego członka rodziny do osobnej torby. W razie zgubienia jednej z walizek, ktoś mógłby zostać zupełnie z niczym. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest pomieszanie ubrań. Tak by w każdej walizce znalazły się najniezbędniejsze dla każdego przedmioty.

Wszelkie kosmetyki należy spakować do zamykanych torebek foliowych, zapobiegnie to zalaniu bagażu w przypadku gdy np. butelka z szamponem zostanie uszkodzona. Hermetyczne zamykane torebki foliowe to także świetny sposób na pakowanie bielizny. Pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca.

Unikajmy wożenia ze sobą zbędnego „powietrza”. Każda pusta przestrzeń w torbie lub walizce powinna zostać praktycznie wykorzystana. Wnętrze butów może np. posłużyć za pojemnik na skarpetki lub inne drobiazgi. Pamiętajmy też, by przygotować wcześniej dla każdego członka rodziny dodatkową torbę, która może posłużyć do zapakowania brudnych lub wilgotnych ubrań.

Pozostaje jeszcze kwestia bagażu podręcznego, który zabieramy ze sobą na pokład samolotu. W dobie podwyższonych kontroli bezpieczeństwa istnieje kilka podstawowych zakazów i nakazów, których nieprzestrzeganie może skutkować nieprzyjemnościami na lotnisku, a nawet odmową wpuszczenia na pokład samolotu. Należy koniecznie stosować się do wymogów określających limit wagowy bagażu podręcznego. Wszystkie płyny i żele muszą być odpowiednio zapakowane. Buteleczki nie mogą być większe niż 100 ml i trzeba je umieścić w przeźroczystych foliowych woreczkach. Wyjątek od tej zasady stanowi mleko dla niemowląt i płynne leki (wszystko jednak trzeba okazać podczas kontroli). Dane lotnisko czy linia lotnicza może wprowadzać własne normy bezpieczeństwa, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać przed wyjazdem na lotnisko. W razie wszelkich wątpliwości i pytań eksperci Taniego Podróżowania służą swoim klientom fachową pomocą, udzielą ciekawych porad i niezbędnych informacji.

Warto zabrać na wyjazd podstawowe leki. Jednak nie tylko na ból głowy, ale przede wszystkim leki na różnego rodzaju uciążliwości żołądkowo-jelitowe. Zmiana flory bakteryjnej w pożywieniu w innych krajach, jest często dla naszego brzucha zbyt gwałtowna i niekiedy rodzić to może drobne kłopoty – radzi Piotr Chalimoniuk Wiceprezes Sky4Fly Sp. z o.o.

Tanie podróżowanie – kusi okazją!