Partex S.A. nawiązał współpracę z potentatem w swojej branży i wstrzymuje rozmowy z Doellkenem Sp. z o.o.

Partex S.A. nawiązał współpracę z firmą Cezar specjalizującą się w produkcji listew przypodłogowych. Szacowana wartość umowy dystrybucyjnej produktami europejskiego potentata ma wynieść do końca roku 1,2 mln zł. Jednocześnie spółka poinformowała, że wstrzymuje przeciągające się od prawie pół roku rozmowy z Doellkenem Sp. z o.o. w kwestii objęcia walorów Partexu.

Jak powiedział Paweł Pajka Prezes Zarządu Partex S.A. – Rozmowy trwały już zbyt długo, i dlatego stwierdziliśmy, że należy je wstrzymać. Wpływ na to ma również podpisana aktualnie umowa z firmą Cezar.

Cezar to potentat w produkcji listew przypodłogowych, którego produkty są znane i dostępne niemal na całym rynku europejskim, z Rosją włącznie. Podpisana umowa otwiera przed spółką nowe możliwości. Pozwoli poszerzyć asortyment towarów jak również poszerzyć kanały dystrybucyjne. Ważne jest również to, że wynegocjowane warunki współpracy są dla nas korzystne – zakończył prezes Partex S.A.

Według wcześniej przyjętych przez spółkę założeń, w roku 2011 zysk Partexu ma wynieść 1,2 mln zł., przy przychodach ze sprzedaży ok. 10 mln zł. Pomóc miały jej w tym korzystne umowy podpisane na początku b.r. W okresie styczeń – kwiecień, spółka podpisała już umowy z firmami Multi – Form II, Ambit, Novart i Doellkenem. Szacowana łączna wartość ich rocznego obrotu określona została na 7 mln zł. Właśnie nawiązana współpraca z firmą Cezar, której zakładana łączną wartość obrotu, tylko do końca br. określona została na 1,2 mln zł sprawi zapewne, że zarówno zakładane wyniki finansowe zostaną zrealizowane jak i w znacznym stopniu wpłynie to pozytywnie na dalszy rozwój Spółki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu