Miej oko na swój biznes

Rozwój biznesu, otwieranie kolejnych punktów sprzedaży i filii niesie za sobą konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań w obszarze nadzoru pracy i ochrony pomieszczeń firmowych. Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw często nie mogą pozwolić sobie na kosztowny i skomplikowany system kamer.

Z kolei jakość urządzeń przeznaczonych do domowego użytku może okazać się niewystarczająca w realiach biznesowych. Wymaganiom tym stara się sprostać nowa wideousługa dedykowana dla firm – Smartcam.

Smartcam to pierwsza w Polsce multimedialna usługa wideo umożliwiająca zobaczenie i usłyszenie na żywo, co dzieje się w firmie pod naszą nieobecność. Aby z niej skorzystać, wystarczy dostęp do internetu. Obraz i dźwięk można odbierać za pomocą komputera, tabletu lub telefonu komórkowego w dowolnym miejscu na świecie. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla często przybywających poza biurem właścicieli lub kierowników firm. Dobrze sprawdza się również w sieciach franczyznowych i sklepów detalicznych czy punktach gastronomicznych. Właściciele takich biznesów mogą zdalnie upewnić się, czy pracownicy docierają na swoje stanowiska na czas albo sprawdzić jak wykonują swoje obowiązki.

Komunikacja dwukierunkowa

Otrzymywany na monitorze komputera lub wyświetlaczu telefonu czy tabletu obraz jest dostępny w pełnym kolorze oraz wysokiej jakości dzięki zaawansowanej technologicznie kamerze. W jednej z oferowanych opcji Smartcam umożliwia również dwukierunkową komunikację głosową z urządzeniem. Oznacza to, że użytkownik może porozumiewać się z osobami znajdującymi się w obserwowanym miejscu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by szef przypomniał pracownikom o zaległym zamówieniu czy wyjaśnił, gdzie znajdują się faktury sprzedaży za ostatni miesiąc.

Smartcam posiada również bogaty wachlarz dodatkowych opcji. Wbudowana funkcja detekcji ruchu za pomocą czujnika – cyfrowego bądź działającego na podczerwień – umożliwia rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu. Nie ma więc konieczności przeglądania wielogodzinnego materiału zarejestrowanego z miejsc, w których coś dzieje się sporadycznie. Dlatego usługa może służyć do nadzorowania pomieszczeń firmowych w trakcie dłuższej nieobecności pracowników, np. podczas przerw świątecznych. W panelu obsługi można w prosty sposób wskazać konkretne godziny lub dni, kiedy kamera ma nagrywać. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla przedsiębiorców, którzy chcą zainstalować urządzenie w magazynie i nadzorować tylko wybrane sytuacje np. dostawy towarów. Co więcej, system może automatycznie wysyłać SMS-em lub e-mailem informację o rejestrowanych zdarzeniach wraz ze zdjęciem lub nagraniem wykonanym przez kamerę. Dzięki rozbudowanemu archiwum nagrania można przechowywać na serwerze Smartcam nawet do 30 dni lub w dowolnym momencie zgrać je na dysk własnego komputera. Istnieje również opcja udzielenia dostępu do kamery dla dodatkowych użytkowników.

Sprytne oko właściciela

Smartcam jest nowoczesnym rozwiązaniem, które oferuje szereg funkcjonalności, zachowując przy tym prostotę obsługi. Nie ma więc potrzeby instalowania skomplikowanej sieci monitorowania i zatrudniania do jej obsługi firmy ochroniarskiej, co jest dużą zaletą szczególnie dla mniejszych firm. Kamera dociera do użytkownika w pełni skonfigurowana, a jej uruchomienie zajmuje kilka minut – wymaga jedynie podłączenia do prądu oraz dostępu do sieci. Urządzenie działa całkowicie niezależnie i jest przyłączane do internetu bez udziału komputera – oznacza to prostotę, szerszy zakres zastosowań usługi oraz brak dodatkowych kosztów. Usługa jest niezależna od dostawcy internetu – kamerę można zatem w zależności od potrzeb przenosić w różne miejsca. Korzystanie z niej nie wymaga podłączenia za pomocą kabla sieciowego – kamera wyposażona jest w moduł Wi-Fi, dzięki któremu działa bezprzewodowo. Usługa Smartcam nie nadwyręża firmowego budżetu – miesięczny abonament za jedną kamerę to koszt od 45 zł

– Smartcam to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli kilku sklepów lub punktów usługowych pozwalające im za pomocą telefonu lub komputera sprawdzenie na żywo, co dzieje się w ich firmie. Użytkownicy doceniają przede wszystkim mobilność usługi, prostotę obsługi i fakt, że pozwala ona ograniczyć konieczność osobistej obecności w zarządzanej firmie – mówi Piotr Różycki z firmy Smart Cam, dostawcy wideousługi.

Smartcam to przede wszystkim rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie chcą inwestować w rozbudowane systemy kamer czy stosować tych o niskiej jakości przekazywanego obrazu. Dzięki usłudze można na bieżąco obserwować postępy w pracy podwładnych i być z nimi w stałym kontakcie. Zapewnia ochronę, bez konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników. Usługa Smartcam to twoje oko na biznes.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu