Letnia Szkoła Przedsiębiorczości

Wakacje to najlepszy czas na dopracowanie pomysłu na własny biznes! Jak to zrobić? Wystarczy wesprzeć się wiedzą specjalistów i umiejętnościami praktyków, którzy – z piętnastką szczęśliwców z całej Polski – wyjadą wspólnie na V edycję Letniej Szkoły Przedsiębiorczości.

InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM po raz piąty zaprasza na Letnią Szkołę Przedsiębiorczości. Autorzy najciekawszych pomysłów na własną działalność – studenci, absolwenci (do 8 lat od ukończenia studiów) i pracownicy naukowi z całego kraju – którzy myślą o założeniu własnej firmy, ale – jak dotąd – nie prowadzą działalności gospodarczej, mają szansę spędzić z InQbatorem przedsiębiorcze wakacje w pięknym zakątku Wielkopolski.

Podczas tygodniowego wyjazdu piętnastu uczestników – podzielonych na grupy – bierze udział w szkoleniach m.in. z zakresu pisania biznesplanu, formalno-prawnych aspektów zakładania własnej działalności gospodarczej, niskokosztowego marketingu oraz w warsztatach księgowo-podatkowych. Wszystko po to, by wieczorami móc sprawdzić nowo zdobyte umiejętności w prowadzonym zespołowo, wirtualnym przedsiębiorstwie. Zwycięska grupa otrzymuje tytuł Lidera Biznesu. Dodatkowo, każdy z uczestników ma okazję skonsultować swój własny pomysł na biznes ze specjalistami.

Tegoroczna edycja Letniej Szkoły Przedsiębiorczości potrwa od 11 do 17 lipca w malowniczym Ciążeniu nad Wartą.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach przedsięwzięcia Ministra „Kreator innowacyjności. Wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”, koszt wyjazdu to jedyne 300 zł. Uczestnicy mają zapewnione wyżywienie, nocleg, szkolenia z najlepszymi specjalistami, materiały szkoleniowe oraz przejazd z Poznania do Ciążenia i z powrotem.

Co zrobić aby wziąć udział w V edycji Letniej Szkole Przedsiębiorczości? Wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.inqbator.pl, wypełnić go i odesłać drogą mailową (inqbator@ppnt.poznan.pl). Na tej podstawie zespół InQbatora wytypuje 15 uczestników. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 czerwca! Szczegóły na stronie www.inqbator.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu