Przejdź do treści

Gra Wiedźmin 2 w prezencie dla Baracka Obamy

Premier Donald Tusk wręczył prezydentowi USA grę Wiedźmin 2, jako pamiątkowy prezent z Polski. Wydawca gry jest spółka CD Projekt RED należąca w 100 proc. do giełdowego Optimusa.

Wydarzenie to było bezprecedensowe w historii polskiej, a prawdopodobnie i światowej branży gier komputerowych.

„Jesteśmy dumni, że Premier Donald Tusk wybrał Wiedźmina jako prezent, który warto wręczyć prezydentowi USA. To najlepszy dowód na to, że stworzyliśmy produkt najwyższej jakości. Gest polskiego premiera, wysokie oceny w mediach i znakomita sprzedaż dodają nam skrzydeł. To też świetny sygnał dla wszystkich firm zaangażowanych w biznes nowych technologii. Widać że premier dostrzega jego wagę i ma świadomość, że to siła napędowa nowoczesnych gospodarek, a gry komputerowe to przecież ważny element tego biznesu.” – powiedział Adam Kiciński, Prezes Optimus S.A.

 

„To niezwykłe wyróżnienie i ważne uznanie dla pracy całego zespołu CD Projekt RED. Wiedźmin jest grą przeznaczoną dla graczy z całego świata, jednocześnie mocno odwołuje się do naszej kultury i korzeni. Bardzo się cieszymy, że w ten sposób, zupełnie przy okazji, możemy promować naszą kulturę. Mogę też obiecać, że nie spoczniemy na laurach. Gra będzie cały czas przez nas rozwijana, o czym m.in. poinformujemy na konferencji 2 czerwca.” – mówi Adam Badowski, szef projektu Wiedźmin 2.

 

„Ogromne powodzenie polskich gier komputerowych to powód do dumy. Dzięki temu Polska coraz częściej postrzegana jest jako nowoczesny i innowacyjny kraj. Sukcesem Wiedźmina 2, jednej z najlepiej sprzedających się gier, powinniśmy chwalić się na całym świecie. Dlatego premier podarował prezydentowi Barackowi Obamie właśnie tę grę. Gratulujemy całej branży, twórcom Wiedźmina i pozostałych polskich gier cenionych na całym świecie. Liczymy, że wartość polskiego rynku gier nadal będzie rosła i szybko przekroczy 1 mld zł” – powiedział Rzecznik prasowy rządu Paweł Graś.

 

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów do sklepów na całym świecie trafił 17 maja 2011 roku. Gra jest kontynuacją pierwszej części Wiedźmina, która była światowym hitem i do tej pory rozeszła się w ponad 1,8 mln egzemplarzy. Według szacunków VGChartz Wiedźmin 2 jest najlepiej sprzedającą się grą PC na wszystkich kluczowych rynkach świata. Ponadto tytuł zbiera bardzo pochlebne opinie i jest jedną z najlepiej ocenianych gier na PC w historii.