Przejdź do treści

Europejskie wakacje z globio.travel

Jeśli chcecie spędzić wakacje na gorących hiszpańskich piaskach zachęcamy także do odwiedzenia stolicy Katalonii – http://pl.globio.travel/details/Barcelona/4db95e00c0a8da44393f16f1.

1 globio.travelBarcelona jest miastem portowym leżącym nad Morzem Śródziemnym. W jego sąsiedztwie znajduje się wiele popularnych i odwiedzanych przez rzesze turystów plaż. Najpopularniejsze znajdują się w Costa Brava. Do miasta dostaniemy się najłatwiej samolotem z innych państw europejskich lądując w porcie lotniczym Barcelona lub Girona.

Polecamy spacer po portowej promenadzie La Rambla lub ulicy biznesowo-handlowej Passeig de Gràcia. Podziwiać można niezwykłą architekturę miasta, która stanowi połączenie zabytków historycznych i secesyjnych obiektów projektu m.in. Gaudiego. Warto zobaczyć: Pałac Królewski Hrabiów Barcelony, Pałac Muzyki Katalońskiej, Palacio Güell (projekt Gaudiego) oraz kolumnę na cześć Krzysztofa Kolumba Mirador de Colón.

Przydatne informacje na globio.travel znajdą zarówno amatorzy: podróżowania i zwiedzania, wspinaczki górskiej, sportów wodnych i innych rozrywek. Użytkownicy strony mogą zarezerwować na miejsce noclegowe w apartamencie, hotelu lub domku wakacyjnym w każdym zakątku Europy, co upraszcza przebieg zakwaterowania na miejscu. Do każdej propozycji dołączono zdjęcia obiektu, opis i lokalizację na mapie, a także przy niektórych ofertach, dostępne terminy i cenny noclegów.

Z Barcelony samolotem w dwie i pół godziny udajemy się do Pragi – http://pl.globio.travel/details/Praga/4d9d7b79612cda443eabde9a. W dzielnicy Wyszehrad znajdują się ruiny warownego zamku, a tuż obok gotycki Kościół św. Piotra i Pawła oraz fundamenty bazyliki św. Wawrzyńca. Dużą uwagę turystów przyciąga zamknięty dla ruchu samochodowego czternastowieczny Most Karola na Wełtawie, gdzie znajduje się 30 rzeźb barokowych z XVIII wieku.

Nad kolejną dzielnicą Pragi – Hradczanami góruje Katedra św. Wita z pięknymi witrażami i malowidłami ściennymi oraz zamek królewski ze skarbcem. Niezwykłą turystyczną atrakcją jest spacer po Złotej Uliczce, gdzie w położonych wzdłuż małych domkach od II połowy XX wieku nie ma mieszkańców za to mieszczą się tutaj galerie, muzea, sklepiki z artykułami artystycznymi. Po więcej informacji o Barcelonie, Pradze oraz innych miastach i państwach europejskich zapraszamy na stronę http://pl.globio.travel/.