AdAction wraz z Jupikiem pomagają dzieciom poznać krainę Majów

Internetowa gra „Przygody Jupika w świecie Majów”, będąca częścią kampanii „Jupik. Każdy dzień to nowa przygoda”, została opracowana przez Zespół AdAction. W pierwszym tygodniu zagrano w nią 130 000 razy.

„Przygody Jupika w świecie Majów” to gra zręcznościowo – przygodowa. Przewodnikami po niej są postaci z Jupik Team’u, znane z serwisu Jupik.com, które wprowadzają dzieci w świat i kulturę Majów. Gra składa się z 5 poziomów – każdy z nich odpowiada konkretnej postaci. Na każdym poziomie trzeba odnaleźć element, niezbędny do rozwiązania mini-zagadki na końcu gry. Poszczególne poziomy gry są poprzedzone planszami, prezentującymi postaci Jupik Team’u, w które gracz może się wcielać na danym poziomie. Bohaterowie opisują ciekawostki ze świata Majów – ich kulturę, architekturę, przyrodę, osiągnięcia, dzięki czemu gra spełnia nie tylko funkcję rozrywkową, ale również edukacyjną. Grę wyróżnia niezwykle bogata i dopracowana grafika.

Gra została opracowana przez zespół AdAction dla marki Jupik, na zlecenie domu mediowego MPG. Jest skierowana do dzieci w wieku 7-10 lat. W maju została umieszczona w popularnym serwisie Wyspagier.pl, gdzie już w pierwszym tygodniu emisji odnotowała sukces – 130 000 zagrań w „Przygody Jupika w świecie Majów”. Od czerwca gra będzie dostępna w serwisie Gry.pl.

źródło/autor: AdAction

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu