Żarówka czy lodówka – które z urządzeń zużywa mniej energii na sekundę?

Odpowiedź między innymi na to pytanie poznają uczestnicy Akademii Perspektyw, którzy zagrają w grę energetyczną, opracowaną przez specjalistów z energetycznego koncernu Fortum.

Tegoroczna edycja szkoleń w ramach organizowanej przez AIESEC Akademii Perspektyw poświęcona jest wyzwaniom ekologiczno–energetycznym. Gra energetyczna ma przybliżyć licealistom i gimnazjalistom te zagadnienia i zwiększyć ich wrażliwość na współczesne problemy środowiska naturalnego. 

 „Bardzo cieszymy się, że to właśnie Fortum – firma produkująca jedną z najczystszych energii w Europie – nawiązała z nami współpracę. Biorąc udział w opracowanej przez jej ekspertów grze, uczestnicy naszych warsztatów będą mogli lepiej zrozumieć problemy dzisiejszej ekologii i energetyki. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli skuteczniej podjąć wysiłek na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym i polepszenia stanu naturalnego środowiska.” – mówi koordynator projektu Akademia Perspektyw, Justyna Brodowska.

Gra, którą poprzedza wykład na temat energii, w prosty sposób skłania jej uczestników do znajdowania odpowiedzi i rozwiązań dotyczących podstawowych problemów i wyzwań energetycznych. Jej główne założenia podobne są do występujących w popularnych zespołowych grach planszowych. Gra energetyczna Fortum odniosła już duży sukces wśród młodzieży szkolnej w krajach nordyckich. Nie jest ona nastawiona na rywalizację, lecz wspólne szukanie rozwiązań, co powinno motywować biorących w niej udział uczniów do coraz większej aktywności i kreatywności.

 „Dodatkową wartością rozegrania tej gry w gronie studentów z całego świata, będzie z całą pewnością poznanie różnych punktów widzenia na kwestie związane z ekologią. Zdarza się, że to co w jednym regionie postrzegane jest jako działanie prośrodowiskowe, gdzie indziej spotyka się z brakiem społecznej akceptacji. Takie różnice potrafią prowadzić do bardzo ciekawej wymiany poglądów.” – mówi Roman Jamiołkowski, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

źródło/autor: Fortum

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu