Takiej planszówki jeszcze nie było

Dziecięca gra planszowa, w której najważniejsze jest wymyślanie i opowiadanie historyjek? Jak to możliwe? – zapyta wielu rodziców. Ale właśnie na tym polega gra „Pluszaki Rozrabiaki – opowieści z podróży”

1 Egmont, Pluszaki RozrabiakiW nowość wydawnictwa Egmont mogą grać już 4-letnie maluchy, gra doskonale sprawdza się również w gronie starszych dzieci.

Już w przedszkolu widać, że maluchy różnią się od siebie komunikatywnością. Jedne potrafią formułować całe zdania, innym wystarczą pojedyncze wyrazy. Każde z nich inaczej postrzega otaczający je świat i inaczej go opisuje. Bardzo często wynika to z wrodzonych zdolności, wrażliwości lub po prostu z nieśmiałości. Z biegiem czasu różnice te stają się coraz bardziej widoczne. Możemy pomóc dzieciom w harmonijnym rozwoju, między innymi spędzając z nimi czas na zabawach rozwijających umiejętność wysławiania się.

Doskonałą propozycją jest gra planszowa „Pluszaki Rozrabiaki – opowieści z podróży”, wydana właśnie przez Egmont. Gra w niebanalny sposób stymuluje rozwój maluchów. Pozwala rozwijać nie tylko kreatywne myślenie i pamięć małych graczy ale przede wszystkim umiejętność formułowania zdań. Opowiadając historie dzieci mają możliwość przełamania nieśmiałości i niechęci do wypowiadania się w większym gronie.

„Ta gra wspomaga rozwój dziecka, twórcze myślenie, motywuje do wypowiadania się pełnymi zdaniami, rozwija wyobraźnię i ćwiczy pamięć. A wszystko to w swobodnej atmosferze dobrej zabawy!” – mówi Małgorzata Dumańska, pedagog i reedukator.

Poza zaletami rozwojowymi gra dostarcza doskonałej zabawy – są tu wielkie emocje i nieograniczone pole do popisu dla dziecięcej fantazji!

Gra dostępna jest w sieciach Smyk, Empik, Auchan, E.Leclerc, w sklepach z zabawkami oraz w internecie: merlin.pl, empik.com.

Więcej o grach planszowych Egmontu: www.KrainaPlanszówek.pl.

Opis gry

„Pluszaki Rozrabiaki – opowieści z podróży”

Gra planszowa dla 2-5 graczy w wieku 4-104 lata

Kotka Zdrapka wybrała się w podróż po świecie znanym dzieciom z czasopisma i książek edukacyjnych „Pluszaki Rozrabiaki”. Przeżyła wiele niesamowitych przygód i poznała mnóstwo ciekawych opowieści. Wygra gracz, któremu uda się najlepiej zapamiętać opowiadane historie.

Seria „Pluszaki Rozrabiaki” zdobyła w tym roku nagrodę główną w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu