Shoper oferuje sklep na Facebooku

Shoper, jeden z najpopularniejszych dostawców oprogramowania do tworzenia sklepów internetowych, przygotował rozwiązanie umożliwiające prowadzenie handlu on-line na platformie Facebook. Twórcy aplikacji skoncentrowali się na faktycznym wykorzystaniu możliwości społecznościowych serwisu, w celu zwiększenia sprzedaży on-line oraz skuteczniejszego dotarcia do klientów. W efekcie, sklepy internetowe będą miały możliwość przyznawania rabatów dla fanów, personalizacji komunikacji ze społecznością oraz generowania raportów ze sprzedaży w serwisie.

Shoper, obok możliwość sprzedaży na Facebooku, przygotował szereg funkcjonalności wspomagających nawiązywanie i pogłębianie relacji z klientami. Budowanie lojalności zaczyna się już w momencie, gdy użytkownicy wyrażą chęć przyłączenia się do społeczności sklepu na Facebooku. Sklepy on-line uzyskają unikalną funkcjonalność generowania kodów rabatowych dla fanów, co sprawdziło się w przypadku rozwoju f-commerce za granicą. Właściciele sklepów internetowych, którzy decydują się na social shopping, otrzymują również możliwość modyfikacji wyglądu sklepu na Facebooku.

– Staraliśmy się pójść krok dalej, bo wiemy, że wiele sklepów nie może skutecznie dotrzeć do klientów serwisu społecznościowego. Zapewniając naszym klientom możliwość handlu na bazie Facebooka, myśleliśmy przede wszystkim o faktycznym rozwoju ich biznesu, efektywnej sprzedaży i rozwoju bazy klientów sklepów on-line. Zależało nam na uruchomieniu potencjału społecznościowego platformy i otwarciu na rosnącą grupę nabywców – mówi Krzysztof Krawczyk z Shoper.pl. – Możliwość przekazania kodów rabatów dla fanów, , czy dokładne raportowanie o sprzedaży na Facebooku to funkcjonalności, które zmierzają w kierunku faktycznego wykorzystania Facebooka jako platformy sprzedaży.

Łatwa identyfikacja rosnącej rzeszy klientów daje szansę dotarcia z komunikatem do ściśle określonej grupy odbiorców. Korzyści związane z wprowadzeniem „facebookowej” wersji Shopera są widoczne również na etapie realizacji zamówień i monitorowania sprzedaży. Ma to miejsce podczas tworzenia szczegółowych analiz odnoszących się do ściśle określonego okresu wraz z uwzględnieniem statystyk dotyczących ilości i wartości sprzedaży. Z kolei, funkcja oznaczania zamówień, które spływają do sklepu za pośrednictwem Facebooka, znacznie upraszcza raportowanie. Pozyskane w ten sposób dane to dobry punkt wyjścia do lepszego poznania upodobań klientów, a w konsekwencji podnoszenia jakości świadczonych usług.

– Facebook to dla wielu właścicieli sklepów wciąż nieodkryty i nierozpoznany ląd. Nie można zapominać o jego niebywałym potencjale związanym z dostępem do nabywców, możliwością formowania społeczności i promocji produktów oraz obsługą klienta  – przekonuje Krzysztof Krawczyk. – Jak zwykle klucz do sukcesu w sprzedaży stanowi perfekcyjna obsługa klienta, dialog, umiejętna promocja i unikalna oferta. Shoper dostarcza narzędzia, które te wartości pozwalają zastosować w praktyce.

Facebook stanowi niebywałą szansę na promocję sklepu, dzięki możliwości polecania znajomym oferty sklepu na swoim profilu. W sytuacji, gdy coraz częściej decyzje zakupowe podejmowane są w oparciu o rekomendacje, fakt ten ma niebagatelne znaczenie. Integracja z udostępnianą w serwisie społecznościowym wyszukiwarką pozwala również wszystkim znajomym na łatwe odnalezienie produktu z oznaczeniem „Lubię to”.

Standardowo, integracja z Facebookiem przebiega również na poziomie sklepu. Odwiedzający stronę sklepu klienci mają możliwość wystawienia swojej rekomendacji przez wciśnięcie przycisku „Lubię to” na kartach produktu lub pozostawienie komentarza. Na stronie sklepu internetowego swoje zastosowanie znajduje również moduł, dzięki któremu wyświetlana jest lista użytkowników, którzy lubią stronę sklepu. Dzięki temu, rośnie zaufanie klientów do prezentowanej oferty, a przejawiająca się w ten sposób popularność produktu zachęca do wzbogacenia koszyka zakupów.

Shoper planuje wprowadzenie kolejnych funkcji, które pozwolą jeszcze pełniej wykorzystać społecznościowy charakter Facebooka na potrzeby e-commerce. Przykładem może być aplikacja, która ma zachęcać nabywców do prezentacji znajomym zakupionego produktu oraz wymiany poglądów na jego temat.

Lista wprowadzonych funkcjonalności: 

Sklep na Facebooku:

 • Pełna wersja sklepu w serwisie Facebook z możliwością modyfikacji wyglądu.
 • Kupony rabatowe tylko dla fanów sklepu.
 • Integracja z wyszukiwarką Facebook’a – gdy „Lubię” jakiś produkt, moi przyjaciele mogą go znaleźć poprzez wyszukiwarkę na Facebooku.
 • Możliwość wyświetlania treści tylko dla fanów.
 • Pełne raporty zamówień sprzedaży na Facebook
 • Oznaczanie zamówień, które zostały złożone w sklepie facebookowym.

Facebook w sklepie:

 • Przycisk „Lubię to” na kartach produktów.
 • Przycisk „Wyślij” na kartach produktów.
 • Komentarze Facebook na kartach produktów.
 • Wdrożenie OpenGraph – protokół umożliwiający opisanie elementów na stronie.
 • Moduł wyświetlający użytkowników, którzy lubią sklep.

źródło/autor: dfusion communication

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu