Platforma think project! wspiera budowę drogi ekspresowej R1 na Słowacji

Niemiecka firma think project! International! ― dostarczająca platformę przeznaczoną do współpracy online przy realizacji inwestycji budowlanych ― wspiera trwającą obecnie budowę drogi ekspresowej R1 na Słowacji. Biegnąca na wschód od Bratysławy trasa jest kluczowa dla słowackiego transportu drogowego, a projekt powstaje w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W Polsce system think project! jest teraz wykorzystywany przy przebudowie Silesia City Center w Katowicach oraz na budowach stadionów na EURO 2012 w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Opracowany przez niemiecką firmę think project! system umożliwia sprawną współpracę pomiędzy partnerami zaangażowanymi w realizację przedsięwzięć budowlanych. Dzięki umieszczeniu na internetowej platformie dokumentów i rysunków, wszyscy uczestnicy projektu mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie, a procedury akceptacji i powiadomień o postępach prac usprawniają wzajemną komunikację. Z think project! korzystają często firmy zaangażowane w projekty infrastrukturalne – które wymagają współpracy wielu partnerów – takich jak: budowa dróg, mostów czy tuneli. Obecnie z platformy korzystają m.in. wykonawcy drogi ekspresowej R1 na Słowacji. Ta dwupasmowa trasa połączy miasta Nitra i Bańska Bystrzyca, a realizacja projektu odbywa się przez konsorcjum Granvia w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Budowa docelowo 225 km drogi – przy uwzględnieniu wszystkich członków konsorcjum oraz słowackiego Ministerstwa Transportu, Poczty i Telekomunikacji – stanowiła duże wyzwanie i wymagała przejrzystego systemu współpracy. Zarządzanie dokumentami, zamówieniami i przetargami w internecie znacznie usprawniło działania i przyczyniło się do szybkiego tempa prac.

„Dzięki wsparciu platformy think project! zrealizowano już ponad pięć tysięcy inwestycji na całym świecie. Poprawa infrastruktury drogowej to kluczowe wyzwanie dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Realizowana przez wielu partnerów budowa drogi R1 na Słowacji to doskonały przykład wykorzystania naszego systemu do usprawnienia komunikacji oraz poprawy koordynacji i terminowości. Dlatego też jesteśmy przekonani, że coraz więcej przedsiębiorstw w najbliższym czasie przeniesie swoje materiały na serwery think project!” – mówi Martin Boelter, dyrektor zarządzający think project! International.

W Polsce firma think project! pomogła dotychczas w realizacji centrów handlowych Złote Tarasy w Warszawie czy Agora w Bytomiu, a obecnie pomaga w rozbudowie Silesia City Center w Katowicach. Spółka współuczestniczy także w przygotowaniach do EURO 2012 i dostarcza platformę firmom pracującym przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie, PGE Areny w Gdańsku i Stadionu na Maślicach we Wrocławiu. Przy pomocy think project! dokonano także modernizacji stadionu Wisły Kraków w Krakowie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu