Os. Majowe – projekt szyty na miarę potrzeb

Budowa Os. Majowego ruszyła w listopadzie ub. roku. Przy ul. Przybyszewskiego w Łodzi powstaje nowe osiedle mieszkaniowe składające się z 6 budynków – trzech 5-piętrowych i trzech 6-piętrowych. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie łącznie 306 nowoczesnych mieszkań z 312 miejscami parkingowymi zlokalizowanymi na terenie osiedla oraz w podziemnych kondygnacjach. Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji to 17 800 mkw. Autorami projektu architektonicznego są Tomasz Głażewski oraz Michał Gola z łódzkiej pracowni projektowej 4Design. 

„Os. Majowe będzie inwestycją podobną do Os. Świtezianki, choć zdecydowanie bardziej rozbudowaną. Świtezianki cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród Łodzian, co było dla nas wyraźnym potwierdzeniem zapotrzebowania mieszkańców na podobne projekty” – komentuje Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis. „Łodzianie coraz częściej poszukują mieszkań o mniejszej powierzchni, ale z większą liczbą pokoi. Oczekują przy tym dogodnej lokalizacji i połączeń komunikacyjnych z centrum miasta oraz bliskości terenów zielonych. Jesteśmy przekonani, że wszystkie te cechy Os. Majowego w połączeniu z wysokim standardem wykonania i przystępnością cen sprawią, że inwestycja ta będzie atrakcyjną propozycją dla mieszkańców Łodzi” – dodaje Grzegorz Kawecki.

Obecnie realizowany jest I etap inwestycji, w którym powstaną 3 budynki 5-piętrowe, a w nich 156 mieszkań od jednego do czterech pokoi, o zróżnicowanej kubaturze od 29 do 96 mkw. W budynkach D i E aktualnie montowany jest strop między I a II piętrem, zaś w budynku F murowane są ściany konstrukcyjne. Łączna powierzchnia mieszkań na tym etapie wyniesie 8200 mkw. Wszystkie prace realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem.

Osiedle wyróżniać będzie połączenie tradycyjnej formy architektonicznej z nowoczesnymi elementami wykończenia. Klatki schodowe zaprojektowane będą z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów, takich jak oświetlenie, ciepła kolorystyka ścian czy eleganckie płytki gresowe na podłogę. Wszystkie kondygnacje budynku połączą cichobieżne windy, a do garażu podziemnego prowadzić będzie nowoczesna, w części ażurowa brama wjazdowa. Bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców zapewnią drzwi antywłamaniowe, monitoring, oświetlenie sterowane czujnikami ruchu oraz rolety zewnętrzne zamontowane we wszystkich oknach mieszkań, znajdujących się na parterze.

Łódzkie biuro sprzedaży SGI Baltis, zlokalizowane przy ul. Tylnej 6, rozpoczęło już sprzedaż mieszkań na Os. Majowym. Szczegółowe informacje nt. dostępnych ofert i cen dostępne są także na stronie www.sgi.pl.

Osiedle Majowe to 6 inwestycja mieszkaniowa SGI Baltis w Łodzi. Dotychczas zostało oddane do użytku osiedle Podolski Park, zlokalizowane również na terenie Zarzewia, Osiedle Świtezianki oraz I i II etap Barcińskiego Parku. W trakcie realizacji pozostaje trzeci, kluczowy etap Barcińskiego Parku, w ramach którego powstanie m.in. 60 loftów oraz przeprowadzona zostanie rewitalizacja starych fasad budynków.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu