NextiraOne zbuduje Policyjną Sieć MAN na terenie Wrocławia

NextiraOne poinformowała o podpisaniu umowy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu na budowę sieci MAN na potrzeby policji na terenie miasta Wrocławia. Eksperci NextiraOne zaprojektują rozwiązanie, dostarczą, wdrożą i uruchomią system w blisko 20 obiektach policji, a także przeprowadzą szkolenia dla jego użytkowników oraz zapewnią bieżące wsparcie i utrzymanie systemu.

Zbudowana przez NextiraOne wysokowydajna sieć MAN służyć będzie policji jako platforma telekomunikacyjna dla wszystkich centralnych systemów informatycznych dostępnych dotychczas w Policyjnej Sieci Transmisji Danych. Dostarczone w trakcie realizacji projektu urządzenia będą w pełni funkcjonalne i kompatybilne z infrastrukturą OST 112 (Ogólnopolska Sieć Teleinformatyczna na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112).

W ramach realizacji projektu zespoły wdrożeniowe NextiraOne uruchomią system w blisko 20 obiektach policji na terenie Wrocławia, przenosząc jednocześnie na nową platformę usługi sieciowe dostępne w ramach Policyjnej Sieci Transmisji Danych oraz usługi zarządzania istniejącą infrastrukturą sieciową. Eksperci firmy wdrożą także opartą na urządzeniach MPLS politykę bezpieczeństwa dla nowopowstałej sieci oraz system zarządzania, który pozwoli m.in. na monitorowanie sieci oraz poszczególnych urządzeń, nadzór nad jej wydajnością i dostępnością, jak również na błyskawiczne wykrywanie i zapobieganie awariom.

Sieć oparta zostanie na produktach i rozwiązaniach Cisco. Do budowy węzłów szkieletowych pracujących w technologii MPLS wykorzystane zostaną routery Cisco ASR 9000 Series Aggregation Services Routers, wyposażone w interfejsy 1 Gb/s i 10 Gb/s. Mniejsze jednostki wyposażone będą w przełączniki Cisco ME 3600X Series Ethernet Access Switches. Całość sieci objęta zostanie jednorodnym systemem zarządzania Cisco Works LAN Management Solution (LMS) z modułem Health and Utility Monitoring.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu