Przejdź do treści

Najciekawsze funkcjonalności na mapa.panoramafirm.pl

Panorama Firm wprowadziła ostatnio kilka ciekawych rozwiązań w serwisie mapowym. Już ponad 2,2 mln firm z bazy Panoramy Firm zostało zlokalizowanych na funkcjonalnych i przejrzystych internetowych mapach. Istotną zmianą jest wprowadzenie dodatkowych narzędzi dla użytkowników, dzięki którym lokalizowanie firm czy miejsc stało się łatwiejsze. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Dlaczego korzystamy z map? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – chcemy znaleźć adres, firmę, punkt. Dzisiaj oferta serwisów mapowych jest znacznie bogatsza. Internauci mogą nie tylko odnaleźć adres szukanej firmy, czy instytucji, ale również zaplanować trasę dojazdu, sprawdzić odległość czy określić współrzędne GPS. Wybraliśmy najciekawsze z perspektywy użytkownika funkcje na mapa.panoramafirm.pl:

Zaznacz i zmierz – czyli możliwość pomiaru odległości pomiędzy dwoma punktami oraz pomiaru powierzchni obszaru. To idealne narzędzie w sytuacji, gdy np. chcemy kupić działkę. Możemy bowiem zaznaczyć jej obszar i zmierzyć powierzchnię. Działka to poważny zakup, możemy więc wysłać link do mapy z zaznaczonym obszarem, który nas interesuje do znajomych z prośbą o radę. Możemy też precyzyjnie wyznaczyć 5 km trasę do biegania lub zmierzyć obszar jezior mazurskich, który wynosi… ok. 1546,84 km2.

Współrzędne GPS – pokazuje współrzędne geograficzne punktu. Szczególnie przydaje się w sytuacji, gdy planujemy trasę do miejsca, które nie posiada konkretnego adresu.

Komentarze na mapie – przy każdym punkcie na mapie możemy wstawić opis (komentarz). Może to być np. wiadomość dla naszych znajomych, „tu się spotykamy jutro”.

Social media – jeśli już zaznaczyliśmy na mapie punkt, obszar, trasę, a może kupiliśmy upragnioną działkę nad morzem, pozostaje nam tylko podzielić się tą widomością na Facebooku czy Twitterze. Wystarczy skorzystać z funkcji ”Link” i nasz wpis pojawi się na tablicy dowolnego serwisu social media.

Korzystanie z map w Internecie w zamierzeniu powinno być łatwe i szybko powinniśmy znaleźć niezbędne informacje. Jednak bez dużej i aktualnej bazy danych, nowoczesnym i przyjaznym dla użytkownika mapom oraz przydatnym funkcjonalnościom, nie byłoby to możliwe. Kompleksowa oferta lokalizatora Panoramy Firm daje użytkownikom pewność, że w jednym miejscu znajdą wszystko.

źródło/autor: Eniro Polska