Jak być mamą w wersji 2.0

Dzień Matki, wyjątkowe święto, które celebruje relacje mamy z dzieckiem. Dla wielu mam nadrzędną sprawą jest bezpieczeństwo ich dzieci: w szkole, na podwórku, podczas zabawy z rówieśnikami. Wiele mam co raz częściej zdaje sobie także sprawę z zagrożeń płynących z użytkowania Internetu przez najmłodszych. Podpowiadamy, jak być mamą 2.0 i chronić dziecko przed szkodliwymi treściami.

Internet stanowi nieodłączną część naszej codzienności. Sprawnie poruszamy się w sieci nie tylko my, ale również nasze dzieci. Internet to bez wątpienia bardzo przydatne narzędzie, dające najmłodszym mnóstwo możliwości rozwoju. Jednak pozbawione kontroli pociechy są narażone na nieodpowiednie dla ich wieku treści. Do tej pory pełny monitoring działalności naszych dzieci w Internecie był skomplikowany. Teraz z pomocą przychodzi program Windows Live Family Safety 2011 2.0.

Windows Live Family Safety 2011 2.0 to darmowy program, który można zainstalować na komputerach naszych małych internatów. Dzięki niemu możemy mieć oko na to, co robią w Internecie, a dzieci nie odczuwają bezpośrednio wprowadzonych ograniczeń.

Oto kilka opcji, jakie umożliwia program Windows Live Family Safety: 

  • Filtrowanie stron – w najpopularniejszych wyszukiwarkach tj. Google, Yahoo czy Bing istnieje możliwość ustawienia blokady na konkretne adresy www, do których dzieci nie powinny mieć dostępu.
  • Zarządzanie kontaktami – dzięki tej funkcji możliwe jest stworzenie listy osób, z którymi mogą komunikować się dzieci podczas korzystania z komunikatora Windows Live Messenger lub poczty Hotmail.   
  • Raport z działalności – program generuje raporty dotyczące aktywności dziecka w czasie korzystania z komputera (jakie strony odwiedzają lub próbują odwiedzić dzieci, ile czasu spędzają przed komputerem oraz z jakich programów i gier w tym czasie korzystają).
  • Organizacja czasu – dzięki tej opcji istnieje możliwość ograniczenia czasu, jaki dzieci spędzają przed komputerem i określenia dokładnych godzin, w których mogą mieć do niego dostęp.
  • Limity i ograniczenia – oprócz kontroli czasu, możliwe jest także ustawienie limitu na konkretne gry i programy z jakich dziecko korzysta. 

Po zainstalowaniu programu na komputerach, z których korzystają dzieci, należy wybrać użytkownika, który powinien być nadzorowany przez program Windows Live Family Safety. Dlatego też warto założyć dzieciom własne konto z hasłem do systemu Windows i osobiste ustawienia bezpieczeństwa.

Podstawowy monitoring programu obejmuje blokowanie treści dla dorosłych oraz tworzenie raportów z działalności. Poprzez stronę Windows Live Family Safety, osoba ustawiająca ograniczenia ma dostęp do wszystkich funkcji  programu. W przypadku najmłodszych pociech zaleca się ustawienie filtrowania, tak, aby mogły odwiedzać tylko witryny i portale przyjazne dzieciom. Program Windows Live Family Safety ułatwia zadanie, sugerując jakie to strony. Przy próbie uruchomienia wskazanej strony, dziecko zobaczy komunikat mówiący o tym, że strona jest niedostępna.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu