home.pl wspiera Global Startup Challenge

Już po raz drugi odbędzie się międzynarodowy konkurs dla osób mających pomysł na innowacyjny projekt internetowy. Do grona partnerów Global Startup Challenge 2011 przystąpił lider polskiego rynku hostingowego – home.pl.

Wydarzenie Global Startup Challenge 2011  będzie miało miejsce w Szczecinie, nic więc dziwnego, że w jego wsparcie zaangażowała się jedna z największych firm z rynku nowych technologii w regionie. Firma zapewni infrastrukturę sieciową oraz włączy się w działania promocyjne imprezy.

– „home.pl jako największa firma świadcząca usługi internetowe dla firm z sektora MSP w Europie Środkowo-Wschodniej stale włącza się w inicjatywy aktywizujące internetowych przedsiębiorców i edukuje e-biznesmenów. Wsparcie organizacji Global Startup Challenge 2011 jest jednym z elementów naszej polityki wspierającej e-przedsiębiorczość“ – mówi Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl.

– „home.pl to kolejny partner, który angażuje się w naszą inicjatywę. Cieszymy się, że nasz region ma tak silne wsparcie, które może przekazać młodym przedsiębiorcom. Mamy nadzieję, że II edycja Global Startup Challenge otworzy drzwi wielu młodym ludziom i liczymy na to,że tłumnie przybędą do Szczecina.“ – podsumowuje Arkadiusz Seńko, Prezes Spółki Red Sky.

Etap zgłaszania projektów przez maksymalnie trzyosobowe zespoły potrwa do 30 maja. Po zweryfikowaniu zgłoszeń, zostaną wyłonieni uczestnicy kolejnej fazy, którzy od 4 do 31 lipca 2011 roku będą pracować w biurach udostępnionych przez Szczeciński Park Naukowo Technologiczny w Szczecinie. Uczestnicy otrzymają zaplecze techniczne, jak również wsparcie merytoryczne. Najlepsze projekty mają szansę na uzyskanie wsparcia kapitałowego do 200 000 euro.

źródło/autor: home.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu