Przejdź do treści

Fachowcy.pl Ventures S.A. zadebiutują na NewConnect

Fachowcy.pl Ventures S.A. – właściciel platformy Fachowcy.pl planuje zadebiutować na NewConnect na przełomie II/III kwartału 2011 roku. Wejście Spółki na rynek kapitałowy poprzedzi oferta prywatna, w ramach której portal zamierza pozyskać do 800 tys. PLN. Zdobyte środki zostaną przeznaczone na inwestycje, rozwój i rozbudowę serwisu internetowego.

Należący do Spółki serwis Fachowcy.pl skierowany jest do klientów biznesowych oraz użytkowników indywidualnych. Za jego pomocą można łatwo i szybko wyszukać firmy i usługi w konkretnej lokalizacji na terenie Polski. Platforma pozwala również zapoznać się z aktualnymi opiniami o jakości świadczonych usług przez firmy i osoby fizyczne skupione w bazie. Oprócz prezentacji i oceny przedsiębiorców, portal świadczy usługi reklamowe oraz doradcze w obszarze marketingu internetowego. W ubiegłym roku, mimo znaczących nakładów inwestycyjnych, Spółka osiągnęła zysk netto na poziomie 25,7 tys. PLN. Przedstawione szacunki mówią, że Fachowcy.pl Ventures S.A. do końca 2015 roku będzie obecna na 10 rynkach i skupiać w bazie blisko 1,5 mln firm.

– Staramy się konsekwentnie dążyć do budowania naszej wiodącej pozycji na rynku jako wiarygodnego źródła informacji o usługach i opiniach na temat ich jakości. Naszym sukcesem jest stale powiększająca się baza firm oferujących wykonywanie usług z wielu branż. Debiut na NewConnect to kolejny, bardzo istotny etap w rozwoju, a zarazem możliwość uwiarygodnienia Spółki oraz samego serwisu w oczach partnerów biznesowych, użytkowników oraz inwestorów – mówi Bartosz Poliński, prezes zarządu Fachowcy.pl Ventures S.A.

W ramach oferty prywatnej, która poprzedzi wejście na NewConnect, Spółka planuje pozyskać do 800 tys. PLN. Zdobyte środki zostaną przeznaczone na powiększenie portfela usług, modernizację i poprawę funkcjonowania serwisu oraz jego promocję i wsparcie marketingowe. Do priorytetów należy wprowadzenie nowych funkcjonalności oraz produktów, a także przebudowa serwisu, uwzględniająca dodanie nowych usług takich jak aukcje, zakupy grupowe, pozycjonowanie bądź usługi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Firma zamierza również uruchomić serwisy dedykowane na nowych rynkach zagranicznych, które odznacza dynamicznie rosnąca oraz stabilna baza użytkowników Internetu.

– Mamy świadomość jak trudna i wymagająca jest specyfika rynku IT. Z jednej strony jest on bardzo innowacyjny, z drugiej natomiast charakteryzuje go wysoka konkurencyjność. Stale rosnąca liczba użytkowników sieci oraz znaczenie Internetu w procesie podejmowania decyzji konsumenckich pokazują, jak duży potencjał tkwi w tym sektorze. Ważne jest stworzenie optymalnego modelu biznesowego, który pomoże zrealizować zamierzone cele. Wiąże się to oczywiście z potrzebą ciągłych nakładów inwestycyjnych, co pozwoli utrzymać usługi na wysokim poziomie – dodaje Bartosz Poliński

W ubiegłym roku Fachowcy.pl Ventures S.A. uzyskała pozytywny wynik EBITDA na poziomie 28,49. Prognozy przewidują, że Spółka zamknie bieżący rok z przychodami przekraczającymi 0.5 mln PLN.

W ramach założonych celów, w przyszłym roku baza usługodawców zrzeszonych na portalu przekroczy 550 tys. Szacunkowo przychody firmy w 2012 roku przekroczą 1 mln PLN.

źródło/autor: Unicorn Media