Przejdź do treści

Serwis Prawniczy LexPolonica w udoskonalonej formie

Nowa odsłona Serwisu Prawniczego LexPolonica sprawia, że dostęp do informacji prawnych jest jeszcze łatwiejszy. Witryna umożliwia śledzenie wszystkich dotychczasowych wersji przepisu, a jego pełne interpretacje są dostępne z poziomu aktu.

Założeniem wydawcy LexPolonica było dostarczenie jego użytkownikom najnowocześniejszych funkcjonalności, poprzez intuicyjny dostęp do zasobów serwisu.

Najnowsza odsłona czołowego serwisu dla prawników została wzbogacona o funkcję śledzenia brzmienia konkretnego przepisu. Opcja ta umożliwia łatwe i szybkie porównanie wszystkich wersji konkretnego przepisu od jego wejścia w życie do dziś z uwzględnieniem zmian numeracji artykułów. To unikatowa na rynku funkcjonalność oferowana tylko przez LexisNexis.

Dostęp do opracowań piśmienniczych odbywa się bezpośrednio z poziomu aktu prawnego. W ten sposób użytkownicy pracując z przepisem prawnym, posiadają dostęp do jego pełnej interpretacji.

„Przy każdym artykule użytkownicy widzą, ile w sumie orzeczeń dotyczących danego artykułu znajduje się w bazie LexPolonica. Dodatkowo są one podzielone na te, które zostały wydane na gruncie bieżących oraz dawnych przepisów” – mówi Karolina Wilczyńska, Kierownik Marketingu ds. Segmentu rynku prawniczego.

Użytkownicy serwisu mają również możliwość pracy na dowolnym stanie prawnym. W przypadku spraw, które dotyczą przeszłego stanu, LexPolonica przekazuje pewną, bezpieczną i czytelną informację.