Przejdź do treści

Prestiżowa inwestycja w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku

Inpro S.A., jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów, notowany na GPW, realizuje luksusowy kompleks apartamentów Kwartał Kamienic w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku. To unikalna inwestycja ze względu na prestiżową lokalizację, wysoki standard wykonania oraz architekturę dopasowaną do historycznej zabudowy Gdańska. Już ponad 25% spośród 90 luksusowych apartamentów zostało sprzedanych. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2012 r.

Kwartał Kamienic to luksusowy kompleks apartamentów, budowanych w wysokim standardzie. W samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku, naprzeciw kościoła św. Jana, zaledwie 200 m od historycznego Żurawia oraz 300 m od Bazyliki Mariackiej, powstają imponujące kamienice z 90 luksusowymi apartamentami o powierzchniach od 30 do 99 m². Forma architektoniczna kompleksu, poprzez swoją formę, charakter, a także bryłę i wystój elewacji wyraźnie nawiązuje do stylu historycznej zabudowy Gdańska. Kamienice uformują zamknięty czworobok – kwartał z wewnętrznym dziedzińcem usytuowanym w stropie parteru.

„Kwartał Kamienic należy do segmentu naszych luksusowych apartamentów. Oferta skierowana jest do wąskiej grupy odbiorców, a o jej sukcesie decyduje unikalność z uwagi na historyczne usytuowanie, wysoki standard i jakość wykonania. Jest to też jedyna inwestycja w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku, którą będą wyróżniać dwupoziomowy parking podziemny oraz bogata część rekreacyjna. Kwartał Kamienic to niewątpliwie jedna z naszych prestiżowych inwestycji.” – mówi Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro S.A.

Kwartał Kamienic zostanie wykończony szlachetnymi materiałami charakterystycznymi dla zabudowy w Gdańsku, w tym cegłą licową, szkłem i blachą cynkowo-tytanową. Na części elewacji lokalu usługowego na parterze zostaną wyeksponowane fragmenty zabytkowych ścian odkrytych w trakcie prac archeologicznych. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone, w tym wewnętrzne patio z fontanną, elementy małej architektury oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Do dyspozycji mieszkańców będą również udogodnienia typu: sala fitness, sauna, siłownia oraz bilard z pokojem wypoczynkowym. Przy projektowaniu kompleksu Kwartału Kamienic zadbano również o lokale usługowe, w których będą mieściły się m.in. restauracje, kawiarnie, biuro podróży czy bank. Wnętrza luksusowych apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze światowe trendy.

Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa Kwartału Kamienic będzie wynosiła 5.814 m2. Ceny rozpoczynają się od 13.000 zł/m² netto.