Przejdź do treści

Polski rynek gier komputerowych

Tagi:

Jak mówi przysłowie – cudze chwalicie, swojego nie znacie. Tak też jest z grami komputerowymi. Sklepowe półki uginają się pod ich ciężarem. Masa z nich pochodzi spoza granic naszego państwa, ale są też i te rodzime. Powoli zyskują one popularność o czym może świadczyć ogromny sukces gry Wiedźmin i jej nowowydanej drugiej części.

Jednak warto wiedzieć, że na półkach można znaleźć też inne gry stworzone przez naszych rodaków. Jedną z firm zajmujących się grami, a także programami do nauki i rozrywki jest FreeMind, firma z Krakowa. Wśród jej produkcji można znaleźć serie karaoke oraz najpopularniejszy symulator żużla na świecie (SGP).

Jednak największym hitem okazał się Symulator Jazdy. Obecnie sprzedawana jest już druga część programu pomagającego przygotować się do kursu na prawo jazdy. Cenią go zarówno osoby pragnące zapoznać się z zasadami ruchu drogowego jak i te poszukujące relaksu. Symulator Jazdy dodatkowo doskonale odwzorowuje krakowskie ulice, dzięki czemu mieszkańcy także w wirtualnym świecie mogą odwiedzić znajome miejsca, a osoby z innych miast właśnie w ten sposób mogą zapoznać się z Grodem Kraka. Niebawem Symulator Jazdy można będzie zakupić nie tylko w Polsce, ale poza jej granicami. FreeMind skrupulatnie przygotowuje się do lokalizacji na rynki innych państw.

Po gry komputerowe sięga spora część społeczeństwa. Grają zarówno młodzi jak i starsi, kobiety i mężczyźni. Także cele rozgrywek bywają różne. Chętniej kupujemy gry niż bilety do kina czy też książki. Warto wybierając gry lub programy komputerowe zwrócić uwagę na kraj ich pochodzenia, bowiem okazać się może, że nasze produkcje cechują się dużo wyższą jakością od tych tworzonych przez zagraniczną konkurencję. Stawiajmy na rozwój naszych rodzimych firm i promujmy polskie oprogramowanie, by mieć czym pochwalić się na międzynarodowej arenie gier komputerowych.