Przejdź do treści

Muzeum w Kielcach wybrało i3D

Tagi:

Gliwicki lider zaawansowanych technologii firma i3D została wyłoniona w drodze przetargu do stworzenia aplikacji multimedialnych wraz z dostawą urządzeń do Muzeum Narodowego w Kielcach.

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Dawny pałac biskupów krakowskich w Kielcach najcenniejszym obiektem promocyjnym turystyki kulturowej Ziemi Świętokrzyskiej”. Obejmuje ono przygotowanie, dostarczenie, montaż i uruchomienie wyspecjalizowanych urządzeń oraz aplikacji multimedialnych w pomieszczeniach parteru Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Dla muzeum przygotowane zostaną: piramida holograficzna wraz z aplikacją przedstawiającą wybrane elementy z kolekcji znajdującej się w posiadaniu muzeum, wirtualny spacer po komnatach, wirtualne lustro oraz awatar prezentujący elementy ubioru obronnego, a także broni w formie interaktywnej gry komputerowej.

Instytucje publiczne, w tym właśnie muzea, coraz częściej korzystają z usług VR, jako narzędzia do niekonwencjonalnej oraz efektownej prezentacji miejsc i obiektów. Jak dotąd i3D przygotowało podobne aplikacje oparte na wirtualnej rzeczywistości m.in. dla Europejskiego Ośrodka Kultury Technicznej i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu (kilkuminutowe filmy 3D pokazujące m.in. atrakcje turystyczne Kopalni Guido), czy Muzeum w Bydgoszczy (hologram).