Przejdź do treści

Drużyny z Radomia i Biłgoraja – na finale we Wrocławiu

„ZNOWU_MAMY_LAGA” z Publicznego Gimnazjum nr 23 w Radomiu i „Smaczna Zupa” z Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Biłgoraju zostały laureatami konkursu o „Dziką Kartę”. Dołączą do 44 zespołów, które już 16 czerwca we Wrocławiu będą walczyły o tytuł Mistrzów Internetu 2011. 

Organizatorem konkursu o „Dziką Kartę” był magazyn komputerowy CHIP przy współpracy z Telefonią DIALOG. W rozgrywkach mogli wziąć udział uczestnicy V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, którym nie udało się zakwalifikować do Wielkiego Finału, np. odpadli z olimpiady po rozgrywkach on-line lub w półfinałach.

Tegoroczną „Dziką Kartę” zdobyły drużyny, które najszybciej odpowiedziały poprawnie na bardzo trudne pytania związane z sieciami komputerowymi. Eksperci z magazynu CHIP pytali m.in. o czas życia pakietów w protokole IP4, poprawne mapowanie adresu IPv4 w sieci IPv6, wykorzystywanie konfiguracji multi-VC w sieciach dostępowych czy znajomość takich pojęć, jak „WAIS” i „decca”.

Najlepszymi okazały się zespoły „ZNOWU_MAMY_LAGA” i „Smaczna Zupa”, które dołączą do 44 drużyn – uczestników Wielkiego Finału, wyłonionych podczas półfinałów DialNet Masters. Kto zdobędzie tytuł Mistrza Internetu 2011, dowiemy się już 16 czerwca we Wrocławiu.

źródło/autor: Telefonia DIALOG