Przejdź do treści

Tablet Motorola XOOM™ dostępny już w Polsce

Motorola Mobility Poland Sp z o.o., oddział Motorola Mobility, Inc., informuje o polskiej premierze urządzenia Motorola XOOM™. Tablet będzie dostępny u operatora ERA PTC oraz w kanałach detalicznych już pod koniec maja 2011 roku. Motorola XOOM™ jest pierwszym tabletem działającym na systemie operacyjnym Google Android™ 3.0 (Honeycomb). Motorola XOOM™ został wyposażony w 1GHz dwurdzeniowy procesor, 32-gigową pamięć i 1GB pamięć RAM, a także dwie kamery: pierwszą umożliwiającą prowadzenie video-rozmów na czacie i drugą wbudowana z tyłu urządzenia pozwalającą na kręcenie filmów video. Dodatkowo tablet cieszy wielozadaniową funkcjonalnością i obsługuje  najnowsze usługi mobilne Google. A to wszystko na 10,1-calowym wyświetlaczu HD. Cena tabletu Motorola XOOM™ to ok. 2 999 PLN.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wprowadzenia do Polski tak zaawansowanego i ciekawego od strony  użytkowej urządzenia jakim jest Motorola XOOM™” – powiedział Kamil Tuma, VP & GTM General Manager, T-Mobile and CEE Retail/Distribution. „Niezależnie od tego czy użytkownik serfuje po sieci, przeglądając kilka okien przeglądarki jednocześnie, ogląda najnowsze propozycje kinowe, czy prowadzi video-rozmowy z przyjaciółmi, Motorola XOOM™ zachwyca łatwą obsługą, szybką pracą i niewiarygodnie dobrą grafiką, jak również akcesoriami Motorola Smart*” – dodał Kamil Tuma.

Tablet Motorola XOOM™ wyposażony został w 1GHz dwurdzeniowy procesor i 1-gigową pamięć RAM, co zapewnia wysoką wydajność pracy. Dzięki platformie operacyjnej Android 3.0 (Honeycomb) możemy korzystać z takich funkcji jak obsługa widgetów, wielozadaniowość, przeglądanie stron w zakładkach oraz dostosowanie ekranu do preferencji użytkownika. Wszystko to wyświetlane jest na 10,1–calowym panoramicznym ekranie HD o rozdzielczości 1280×800, który zapewnia jeszcze bogatsze wrażenia wizualne oraz bardziej precyzyjny i wyrazisty obraz. Wbudowane łącze HDMI umożliwia projekcję i oglądanie filmów oraz zdjęć na ekranach telewizorów, czy monitorów. Tablet został również wyposażony w  5-megapikselowy aparat z funkcją video oraz kamerkę internetową o rozdzielczości 2MP, która pozwala na prowadzenie video-konferencji przy użyciu aplikacji Google Talk™.  

Urządzenie oferuje dostęp do szerokiego pakietu usług Google Mobile, w tym Google Maps 5.0 z funkcjonalnością 3D oraz 150 000 aplikacji w Android Market™. Motorola XOOM™ obsługuje także wersję beta programu Adobe® Flash® Player (wersja 10.2) do pobrania z zasobów Android Market; program ten pozwala na ściąganie i przesyłanie zawartości stron internetowych, filmów video, gier i aplikacji we flashu.

Motorola Xoom™ posiada wbudowany żyroskop, barometr, e-kompas, akcelerometr oraz adaptacyjne oświetlenie ekranu, automatycznie dopasowujące się do poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. Tablet Motorola XOOM™ efektywnie wykorzystuje energię, co pozwala na odtwarzanie filmów video do 10 godzin bez potrzeby ładowania baterii. Jest to o połowę dłużej niż w innych dostępnych tabletach.

Aby zwiększyć możliwość użytkowania Motorola XOOM™, firma Motorola oferuje następujące akcesoria:

  1. Standardową stację dokującą – urządzenie ładujące baterię w trakcie oglądania filmów video i słuchania muzyki przez zewnętrzne głośniki
  2. Stację dokującą HD – pozwalającą na przesyłanie i odtwarzania materiałów video, zdjęć bezpośrednio na telewizorze przy użyciu gniazda HDMI lub na słuchanie muzyki bezpośrednio przez 2 wbudowane głośniki bez konieczności podłączania głośników zewnętrznych; urządzenie jest jednocześnie ładowane 
  3. Bezprzewodową klawiaturę Bluetooth®   wyposażona w specjalne klawisze, będące skrótem do systemu Android

Motorola XOOM™ dostępna będzie w Polsce od czerwca w sieci ERA PTC oraz w sprzedaży detalicznej w cenie 2 999 PLN.