Święto tych, co zmieniają świat na lepsze

Na co dzień pomagają – chorym, ubogim, bezrobotnym, szkolą, organizują zajęcia sportowe… Jutro i pojutrze bytomskie organizacje pozarządowe obchodzą swoje święto. Przyjdź do Agory Bytom, spotkaj się z tymi, co zmieniają świat na lepsze. Możesz robić to razem z nimi.

Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych to nie nowina dla mieszkańców Bytomia – tegoroczne obchody są już siódmą edycją tradycyjnych prezentacji. Ciekawostką jest jednak fakt, że w ciągu kilku lat skromna impreza przerodziła się w prawdziwe święto. Tym razem organizacje przez dwa dni będą się prezentować w jednym z najbardziej popularnym dla mieszkańców miejsc – na terenie galerii Agora Bytom. – Taki rozmach to dobry znak i dowód na to, że bytomskie organizacje działają coraz prężniej.

Co więcej – zaciekawiają i skutecznie inspirują innych – mówi Halina Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Czym konkretnie się zajmują poszczególne bytomskie organizacje pozarządowe? Wyliczać by można bez końca. Okazja do poznania szczegółów ich zaangażowania będzie 20 i 21 maja. W Agorze Bytom będzie można spotkać przedstawicieli aż z 50 organizacji.

Do tego scena z bogatym programem, mnóstwo stoisk, ulotek informacyjnych i… niezwykłych ludzi, dla których pomoc innym niejednokrotnie jest życiowym mottem.

– Organizacji, które pośredniczą w pomocy swoim beneficjentom, w Polsce oczywiście nie brakuje – mówi Katarzyna Skalska z Agory Bytom. – Promują swoją działalność za pomocą stron internetowych, ogłoszeń, ulotek, billboardów – często głównie w okresie rozliczeń z fiskusem, by zachęcić podatników do 1% wsparcia. Inicjatywa bytomskich organizacji jest doskonałą okazją, by nie zapomnieć o nich także przez resztę roku. Wszyscy przecież możemy zmieniać świat na lepsze.

Po inspiracje zapraszamy do Agory. Stoiska poszczególnych organizacji można odwiedzać na wszystkich poziomach galerii od 20 i 21 maja od godz. 12.00. Barwnie i głośno będzie też na scenie. Zapraszamy!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu