Przejdź do treści

Radim Haluza dyrektorem ds. rozwoju biznesu Grupy Fortuna

Od maja dyrektorem ds. rozwoju biznesu Fortuna Entertainment Group został Radim Haluza. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego czeskiej sieci Žabka a.s., która w marcu 2011 została sprzedana przez grupę inwestycyjną Penta spółce Tesco. Radim Haluza jest związany z grupą Penta – większościowym akcjonariuszem Fortuny – już od 2003 roku.

Radim Haluza uczestniczył w akwizycji spółki Fortuna przez Pentę w 2004 roku. Odpowiadał za planowanie finansowe i podatkowe całej transakcji, a następnie – w pierwszych miesiącach po transakcji – wspierał dział finansowy spółki w realizacji procesu audytu.

Na stanowisku dyrektora ds. business development Fortuna Entertainment Group Radim Haluza odpowiada przede wszystkim za zarządzanie kluczowymi projektami i rozwój całej Grupy.

Radim Haluza (36) jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze, na Wydziale Finansów i Księgowości. część studiów realizował na King’s College w Londynie. W grupie Penta początkowo pełnił funkcję kontrolera finansowego, a następnie dyrektora finansowego (CFO). Zajmował się między innymi strukturowaniem kluczowych transakcji i zapewnianiem ich finansowania.

W 2009 roku Radim Haluza objął stanowisko dyrektora generalnego spółki Žabka a.s. w Czechach, sieci dysponującej ponad 120 sklepami i zatrudniającej 700 pracowników. Do jego osiągnięć należy zwiększenie rocznych obrotów spółki z 500 mln CZK do 2,1 mld CZK. Czeską Žabką kierował aż do momentu sprzedaży sieci przez grupę Penta spółce Tesco za cenę przekraczającą 1 mld CZK.