Projektowanie grafiki z AP Edukacja

Ogólnopolska sieć placówek oświatowych prowadzi szkolenie z obsługi programów graficznych Adobe Photoshop oraz Corel Draw.

Kursy z zakresu obsługi programów graficznych prowadzimy na różnym poziomie zaawansowania. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów przez wykwalifikowanych grafików. Z pewnością popularny Photoshop i Corel to obowiązkowy warsztat grafików i podstawa zdecydowanej większości projektów – mówi przedstawiciel szkoły Anna Rakus.

Na kursach poświęconych Adobe Photoshop poruszone zostaną między innymi zagadnienia interfejsu programu, techniki pracy na warstwach, edycji i tonowania obrazu, korekty kolorystyki obrazu, funkcji grafiki internetowej. Na koniec kursu każdy z uczestników przygotuje projekt reklamowy w formacie rastrowym.

W trakcie zajęć z obsługi Corel Draw kursanci dowiedzą się m.in. o narzędziach edycyjnych programu, narzędziach wspomagających pracę, wyrównywaniu i rozkładzie obiektów, modyfikowaniu kształtu, obróbce tekstu. Kurs zakończy się autorskim projektem w formacie wektorowym.

Ponadto w ramach pozostałych kursów komputerowych istnieje możliwość zgłębienia wiedzy i umiejętności z zakresu programów Microsoftu: Access – zarządzanie bazami danych, Exel – arkusz kalkulacyjny, PowerPoint – tworzenie prezentacji multimedialnych oraz Word – edytor tekstów. Uczestnicy kursów mają także szansę poznania podstaw obsługi i budowy komputera oraz obsługi internetu. W ramach szkoły policealnej, w trakcie 2 letniej nauki istnieje możliwość zdobycia zawodu technik informatyk.

AP Edukacja ma status szkoły publicznej i kształci w oparciu o programy ministerialne. Z nauki w szkole skorzystało już ponad 123 tys. osób, w 20 placówkach w największych miastach w Polsce.

W ramach AP Edukacji prowadzone są licea ogólnokształcące, gimnazja, szkoły policealne, kursy zawodowe, a także szkolenia dla firm oraz urzędów i instytucji publicznych.

Więcej informacji na www.apedukacja.pl oraz www.kursykomputer.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu