Przejdź do treści

Nowy bizhub C25 Konica Minolta: „potężne” rozwiązanie w kompaktowej formie

Bizhub C25 to nie tylko doskonała i szybka drukarka, wydajna kopiarka, ale również uniwersalny skaner i niezawodny faks.  Wszystko to sprawia, że idealnie sprawdza się w każdym biurze. W małym jako serce firmowej floty, w dużym jako codzienna pomoc działów księgowych i administracyjnych.  

Bizhub C25 to uniwersalne, wielofunkcyjne urządzenie drukujące w kolorze przeznaczone do prac biurowych. Dzięki małej masie, niewielkim rozmiarom i cichej pracy można je zainstalować nawet w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach. Standardowy podajnik dokumentów oraz moduł druku dwustronnego umożliwiają kopiowanie w kolorze z szybkością do 24 stron na minutę. W razie potrzeby zwykły podajnik o pojemności 250 arkuszy można rozbudować o dodatkowy moduł, zwiększając jego pojemność aż do 850 kartek. – Dzięki odpowiednim ustawieniom, administrator może ograniczyć osobom nieupoważnionym dostęp do drukowania w kolorze i pozostawić im tylko tryb monochromatyczny, co pozwala jeszcze bardziej zredukować koszty eksploatacji urządzenia – podkreśla Szymon Szczur, koordynator ds. wsparcia sprzedaży rozwiązań biznesowych w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Bizhub C25 standardowo wyposażony jest w uniwersalny skaner, który pozwala w ciągu minuty zeskanować dwadzieścia dokumentów w trybie monochromatycznym lub dziesięć w kolorze i przesłać je pocztą elektroniczną do odbiorcy. W sposób znaczący przyśpiesza to obieg dokumentów i uławia pracę w każdej instytucji. Bardzo ciekawą i przydatną funkcją jaką posiada bizhub C25 jest kopiowanie dokumentów tożsamości. Funkcja ta jest dostępna bezpośrednio w menu panelu użytkownika, gdzie po jej wybraniu urządzenie najpierw skanuje jedną stronę dokumentu tożsamości (np. prawa jazdy), następnie prosi użytkownika o przełożenie dokumentu na drugą stronę. Ponownie wykonuje skanowanie, a następnie drukuje obie zeskanowane strony dokumentu na jednej stronie kartki. Funkcjonalność ta może znaleźć zastosowanie w wielu sytuacjach, np. w punktach obsługi klienta, punktach obsługi ratalnej, punkach agencji ubezpieczeniowych czy małych punktach sprzedaży usług np. telefonii komórkowych itp. Konstruktorzy C25 nie zapomnieli również o faksowaniu. Bizhub wyposażony jest w funkcję faksu Super 3G. Dzięki temu możliwe jest automatyczne przekazywanie wiadomości przychodzących faksem bezpośrednio do komputera odbiorcy bez konieczności jej wcześniejszego drukowania. Funkcja ta pozwala także na archiwizację wiadomości w formie elektronicznej co znacząco wpływa na oszczędność papieru.

Bizhub C25 standardowo wyposażony jest w aplikację PageScope Net Care Device Manager, która umożliwia pracę w sieci oraz centralne monitorowanie  stanu systemu. Pozwala to na łatwe sprawdzanie stanu technicznego wszystkich urządzeń podłączonych do sieci oraz kontrolowanie zużycia materiałów eksploatacyjnych. Dzięki zastosowaniu aplikacji CS Remote Care możliwe jest bezpośrednie połączenie z centrum serwisowym Konica Minolta i zdalne monitorowanie pracy bez ingerencji użytkownika.       

Wydajną pracę całego urządzenia zapewnia procesor 800 MHz, pamięć RAM o standardowej pojemności 256 MB i opcjonalnej 512 MB oraz opcjonalny dysk twardy o pojemności 40 GB.  System Emperon TM zapewnia obsługę języków PostScript i PCL oraz opcjonalnie XPS, co umożliwia idealne odwzorowanie czcionek i obrazów przy zachowaniu perfekcyjności linii wykończeniowych.   

Nowe wielofunkcyjne urządzenie peryferyjne bizhub C25 Konica Minolta to funkcjonalne rozwiązanie działające w trybie kolorowym i monochromatycznym.  Odpowiada na potrzeby obciążonych pracą działów zaplecza biurowego, a dodatkowo dzięki cichemu działaniu oraz kompaktowym wymiarom można je z powodzeniem umieścić obok każdego biurka.

Dodatkowe informacje techniczne bizhub C 25:

  • Szybkość kopiowania/drukowania w formacie A4 – 24 str./min (mono/kolor), także w formacie dwustronnym
  • Rozdzielczość drukowania – 600×600 dpi x 3 bity
  • Toner – toner polimeryzowany Simitri HD, oarty na biomasie
  • Maksymalny format oryginał –  A 4  
  • Funkcje drukowania – nakładki, znaki wodne, plakaty, ustalanie kolejności stron, tworzenie broszur, sortowanie
  • Tryby skanowania – sieciowy TWAIN, WIA, skanowanie wiadomości do e-mail, FTP, SMB, USB
  • Formaty plików do skanowania – JPEG, TIFF, PDF