ISH na bis – majowa odsłona nowości Viessmann

W dniach od 9 do 17 maja w przedstawicielstwie firmy Viessmann w Piasecznie pod Warszawą odbywała się prezentacja nowości produktowych marki Viessmann. Wzięli w niej udział instalatorzy, właściciele Salonów Firmowych Viessmann oraz zaproszone media. Urządzenia miały swoją premierę podczas tegorocznych targów branży instalacyjnej ISH.

Targi ISH we Frankfurcie to największe wydarzenie w branży instalacyjnej podczas których firmy prezentują najnowsze rozwiązania produktowe. Również firma Viessmann przedstawiła na nich najnowocześniejsze systemy grzewcze. Nie mniej jednak wiele osób z Polski nie mogło być obecnych na odsłonie nowości podczas ISH, dlatego też z myślą o nich zorganizowano prezentację w Piasecznie. Każdy z zaproszonych gości miał możliwość dokładnego zapoznania się z produktem, a także zadania pytań oraz przeprowadzenia merytorycznej rozmowy ze specjalistami z firmy Viessmann.

Ze względu na zmiany zachodzące na rynku grzewczym, wypieranie urządzeń na węgiel, którego cena nieustannie rośnie oraz niskotemperaturowych kotłów gazowych przez kotły kondensacyjne, na biomasę, czy pompy ciepła, Viessmann wprowadza na rynek najnowocześniejsze rozwiązania, które są efektywne i oszczędne, a tym samym spełniają potrzeby inwestorów.

Wśród zaprezentowanych produktów można było zobaczyć nowość w rodzinie urządzeń Viessmann – Vitosolar 300-F, urządzenie kompaktowe do solarnego wspomagania podgrzewu c.w.u. i centralnego ogrzewania z gazowym, wiszącym kotłem kondensacyjnym, a także szeroką paletę pomp ciepła o zróżnicowanej mocy, przeznaczonych zarówno do indywidualnego, jak i przemysłowego budownictwa np. Vitocal 350-G, Vitocal 200-G, Vitocal 222-S, czy Vitocal 300-G oraz gazowe kotły kondensacyjne Vitodens 100-W oraz Vitodens 200-W w układzie kaskadowym w zakresie mocy od 17 do 840 kW.

Do technologii mniej wykorzystywanych w Polsce, a zdobywających obecnie rynek zachodni, należy fotowoltaika. Do tej pory nie była ona zbyt popularna w Polsce, jednak od pewnego czasu zainteresowanie nią wzrasta. Systemy fotowoltaiczne umożliwiają przemianę światła słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną. W tej dziedzinie Viessmann ze swoimi produktami debiutuje na polskim rynku urządzeniami z rodziny Vitovolt.

Wszystkie zaprezentowane urządzenia od maja są dostępne na polskim rynku. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie www.viessmann.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu