Przejdź do treści

DSG wystartował za granicą

Zgodnie z zapowiedziami Data System Group rozpoczęła sprzedaż swoich rozwiązań za granicą. Na pierwszy ogień poszła Estonia, gdzie poznańska spółka pozyskała partnera, który będzie oferował jej produkty na rynkach wschodnich. Celem DSG jest uzyskanie ze sprzedaży na rynkach zagranicznych 10-15% przychodów w 2012 r.

– Rozpoczęliśmy rozmowy z partnerami w Estonii, Niemczech, Słowacji i Czechach. Z firmą z Estonii podpisaliśmy już umowę partnerską. Będzie oferowała swoim klientom jeden z naszych sztandarowych produktów jakim jest BakTIR, urządzenie zapobiegające kradzieżom paliwa. Jestem dobrej myśli jeśli chodzi o kolejne umowy partnerskie. Firmy zagraniczne są zainteresowane i badają rynki pod kątem potencjalnej sprzedaży- zapowiada Tomasz Waligóra, prezes DSG. I dodaje że w zakończonych w ubiegłym tygodniu targach w Monachium produkty DSG były prezentowane przez niemieckiego partnera z którym spółka zamierza podpisać umowę o współpracy. DS BakTIR wzbudził zainteresowanie wśród zwiedzających.

Data System Group działa w sektorze telematycznym. Podstawową działalnością spółki jest oferowanie usług i urządzeń do monitoringu i lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym (DS Locate). Poznańska firma zajmuje się również monitoringiem SIM (lokalizacja telefonów komórkowych), systemami hurtowego wysyłania i odbierania SMS’ów (SMSsender).

W 2010 r. do oferty usługi DS Locate zostały wprowadzone nowe produkty: m.in. DS BakTIR – system wykrywania otwarcia wlewu paliwa w pojeździe ciężarowym wraz z blokadą możliwości upuszczenia paliwa z baku pojazdu. Na początku bieżącego roku poznańska spółka zaoferowała do sprzedaży jedyny na rynku system lokalizacji skradzionego samochodu, który jest odporny na działanie tzw. zagłuszaczy. To przełomowe rozwiązanie spotkało się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza sprzedawców luksusowych marek samochodów.

Poznańska spółka specjalizuje się również w publikacji specjalistycznych raportów dotyczących zachowań polskich kierowców na drogach: „Samochodowe zwyczaje Polaków”. Publikacja najbliższego raportu planowana jest na czerwiec br. W 2012 r. DSG zamierza zadebiutować na GPW.