Wielkopolanie wyślą i odbiorą zakupy internetowe z Paczkomatów InPost

Paczkomaty InPost – innowacyjne rozwiązanie pocztowo-kurierskie – podbijają Wielkopolskę. Do grona miast, w których można korzystać z rewolucyjnego udogodnienia w nadawaniu i odbieraniu przesyłek dołączyły: Kalisz, Ostrów Wielkopolski i Piła. Dzięki temu, ich mieszkańcy już teraz mogą zamówić np. prezent na zbliżający się Dzień Matki i w prosty sposób wysłać lub odebrać go za pośrednictwem Paczkomatu InPost. To dopiero początek ekspansji w województwie wielkopolskim. Kolejne urządzenia staną w II połowie roku w Lesznie, Swarzędzu, Wrześni i Koninie.

Tylko w 2011 roku InPost rozlokował ponad 50 nowych Paczkomatów na terenie całego kraju. Od 2010 roku automaty są również dostępne dla mieszkańców Poznania. Łącznie na terenie województwa działa już 12 Paczkomatów InPost w 4 miastach, a docelowo zainstalowanych zostanie 25 urządzeń w tym regionie.

„Paczkomaty InPost to synonim szybkości i wygody. Staramy się, aby usługa była łatwo dostępna, dlatego ustawiamy maszyny w dogodnych lokalizacjach – na parkingach supermarketów oraz sieciowych stacjach benzynowych. Brak kolejek jest kolejnym atutem Paczkomatów. Zaoszczędzone 40 minut na nadawaniu czy odbieraniu paczek – bo cały proces nie zajmuje więcej niż 30 sekund – Klienci mogą wykorzystać na zakupy, kino czy spotkanie z przyjaciółmi. Zgodnie z wynikami badań[i], aż 57% osób korzystających z Paczkomatów najbardziej ceni ich dostępność 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Ponadto, zaletą tej nowoczesnej usługi jest brak zbędnych formalności np. w postaci awizo. Każdy Klient otrzymuje SMS i e-mail z informacją o swojej paczce i na tej podstawie dokonuje nadania i odbioru. Zbliżający się Dzień Matki jest doskonałą okazją dla mieszkańców regionu Wielkopolski, aby zamówić prezent i odebrać go lub nadać za pośrednictwem sieci Paczkomatów i przekonać się jak sprawna i szybka jest ta usługa” – zapewnia Karolina Kozłowska, Product Manager Paczkomaty InPost.

Paczkomaty InPost to jedyne dostępne na polskim rynku innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia szybkie oraz bezpieczne nadawanie i odbieranie paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji. Paczkomaty InPost gwarantują oszczędność czasu i terminowość oraz znacząco obniżają koszty przesyłki. Urządzenia są wsparciem dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, ale ich funkcjonalność i praktyczność doceniają – poza klientami i właścicielami e-sklepów – również prywatne osoby i firmy nie zajmujące się sprzedażą w internecie. Według  badań przeprowadzonych przez niezależną firmę badawczą ponad 40% Klientów najbardziej ceni Paczkomaty za szybkość dostawy i terminowość. Aż 68% klientów, którzy raz spróbowali Paczkomatów korzysta z nich regularnie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu