Przejdź do treści

Outsourcing Experts – nowy brand na polskim rynku

Promocja produktu w hipermarkecie, wsparcie sprzedaży przez call center a następnie rejestracja danych wszystkich klientów zlecona w jednym miejscu? Na polskim rynku właśnie pojawiła się nowa marka, która skupia pięć spółek z rynku outsourcingu. Wśród głównych usług Grupy znajdują się outsourcing wsparcia sprzedaży i marketingu, obsługa procesów związanych z zarządzaniem dokumentami oraz call center. Dzięki integracji Outsourcing Experts stanie się jednym z największych podmiotów funkcjonujących w tym sektorze. Działem marketingu i PR w Grupie Outsourcing Experts zarządza Anna Zawadzka, która dotychczas kierowała marketingiem w spółce ArchiDoc.

W skład Outsourcing Experts (OEX) wchodzi 5 firm, które mają ugruntowaną pozycję w segmencie usług związanych z obsługą dużych projektów promocyjnych oraz programów lojalnościowych; realizacją procesów rebrandingowych oraz telefoniczną obsługą klientów, budową struktur handlowych, logistyką produktów wsparcia sprzedaży i kompleksowym zarządzaniem dokumentami i rejestracją danych.

Spółki wchodzące w skład Outsourcing Experts:

  • Cursor  – rozwiązania outsourcingowe w zakresie wsparcia sprzedaży i marketingu (budowa i zarządzanie strukturami handlowymi, merchandising, usługi promocyjne, zaplecze logistyczne);
  • Galposter – rozwiązania outsourcingowe w obszarze procesów identyfikacyjnych, rebrandingowych i budowy sieci;
  • ArchiDoc SA – rozwiązania outsourcingowe w dziedzinie zarządzania dokumentami, rejestracji danych; obsługi procesów back-offce;
  • Voice Contact Center/Call One – outsourcing call / contact center – wielokanałowa obsługa klienta (telefon, Internet, faks) oraz sprzedaż powiązana z budowaniem wizerunku marketingowego firm.

„Nazwa Grupy ma jednoznacznie określać nasze wspólne kompetencje i doświadczenie. Za każdą spółką stoją lata przeprowadzonych z sukcesem projektów, setki wyzwań i dziesiątki nagród. Ta integracja dla naszych klientów oznacza przede wszystkim gwarancję współpracy ze stabilnym partnerem, który oferuje kompleksowe rozwiązania outsourcingowe: od wsparcia marketingowego po archiwizację danych. Zależy nam, aby marka Outsourcing Experts była identyfikowana z takimi wartościami jak: elastyczność, profesjonalizm, innowacyjność i partnerstwo” – mówi Anna Zawadzka, dyrektor Działu marketingu i PR w Outsourcing Experts.

Spółki wchodzące w skład Outsourcing Experts nadal funkcjonują pod swoimi nazwami i posiadają dotychczasowe logotypy, natomiast Grupa posługiwać się będzie nowym znakiem graficznym. Za projekt identyfikacji wizualnej całego projektu odpowiada Studio Rokicki & Ściborowski., które zostało wybrane w drodze postępowania konkursowego.

„Zdecydowaliśmy się na zachowanie anglojęzycznej nazwy marki z uwagi na stałą obecność i powszechność użytkowania słowa ‘outsourcing’ oraz brak idealnego odpowiednika w polskim języku. Nowy logotyp miał być połączeniem prostej formy znaku i wyróżniającej się kolorystyki oraz typografii. Okrąg to figura idealna, a w tym przypadku jest metaforą optymalizacji. W naszej działalności oznacza to maksymalne nastawienie na efekt i satysfakcję klienta, przy zachowaniu wysokich standardów jakościowych” – dodaje Anna Zawadzka.

Usługi oferowane przez Outsourcing Experts to:

  • Outsourcing procesów wsparcia sprzedaży i marketingu – budowa i zarządzanie strukturami handlowymi, merchandising, usługi promocyjne, projekty logistyczne dedykowane wsparciu sprzedaży i marketingu, kompleksowa realizacja projektów rebrandingowych;
  • Outsourcing procesów zarządzania dokumentami i back-office – obsługa kancelarii, elektroniczna archiwizacja i obieg dokumentów, rejestracja danych w systemach klienta, zarządzanie dokumentami papierowymi;
  • Outsourcing procesów call / contact center – zarządzanie usługami z obszaru wielokanałowej obsługi klienta (telefon, Internet, faks) oraz sprzedaż powiązana z budowaniem wizerunku marketingowego firm.

Do najważniejszych klientów biznesowych Grupy Outsourcing Experts należą m.in.: Telekomunikacja Polska, France Telecom, Netia, Noble Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, PZU, Allianz, Aviva, Vattenfall, RWE, Tauron Polska Energia, Mars Polska, Johnson & Johnson, Kompania Piwowarska, Carrefour.

Outsourcing Experts obsługuje ponad 500 klientów, a zespół pracowników i współpracowników liczy ponad 10 tys. osób.

źródło/autor: Outsourcing Experts