Przejdź do treści

Fortuna sponsorem projektu Plaża – Siatkówka Plażowa

Fortuna zakłady bukmacherskie została głównym sponsorem ogólnopolskiego projektu rekreacyjnego „Plaża – Siatkówka Plażowa”. W ramach inicjatywy w 9 miastach na terenie całego kraju – na specjalnie stworzonych miejskich plażach – rozegrane zostaną amatorskie turnieje siatkówki plażowej. Akcja zachęcić ma mieszkańców polskich miast do aktywnego spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym.

Pierwszy turniej w ramach projektu „Plaża – Siatkówka Plażowa” rozegrany zostanie w czerwcu na rynku w Cieszynie. Kolejne odbędą się w Krakowie, Bielsku-Białej, Łodzi, Jeleniej Górze, Nowej Soli, Pile oraz Białymstoku. Finałowe mecze rozegrane zostaną w sierpniu w mazurskich Wilkasach. Do uczestnictwa w sportowej rywalizacji zaproszeni są wszyscy fani siatkówki plażowej – bez względu na wiek.

Ponadto, w czasie turniejów miejskich w Krakowie, Łodzi, Pile i Białymstoku odbędą się również mecze o Akademicki Puchar Polski w siatkówce plażowej.

„Projekt „Plaża – Siatkówka Plażowa” to jedyna tego rodzaju niekomercyjna impreza w Polsce. Podobnie jak organizatorzy inicjatywy, stawiamy na zdrową sportową rywalizację i zachowanie zasad fair play nie tylko na boisku, ale również i poza nim. Dotychczas siatkówka plażowa kojarzyła się głównie z rozgrywkami w nadmorskich miejscowościach i kurortach wypoczynkowych. Projekt Plażą pokazuje jednak, że grać można wszędzie, nawet w centrum dużych miast!” – mówi Jan Štefanek, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie.

Projekt Plaża – Siatkówka Plażowa organizowany jest już czwarty rok z rzędu – po raz pierwszy jednak swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę. W czasie turniejów we wszystkich miastach partnerskich powstaną specjalne Strefy Plaży:

  • Strefa Siatkówki: turnieje główne kobiet i mężczyzn
  • Strefa Rekreacji: mecze rodzinne
  • Strefa Animacji: konkursy z nagrodami dla najmłodszych
  • Strefa Historii: wystawy, poświęcone 90-leciu PZPS oraz 100-leciu AZS, projekcje transmisji z meczów polskiej reprezentacji

Dodatkowo, w czterech miastach, w Strefie Kibica odbędą się spotkania z gwiazdą polskiej siatkówki. Mecze o Akademicki Puchar Polski w siatkówce plażowej rozegrają się w Strefie Akademickiej.

Przebieg przygotowań do imprezy można śledzić bezpośrednio na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia http://www.plazasiatkowka.pl/ oraz na profilu projektu „Plaża – Siatkówka Plażowa” na Facebook’u.

Projekt Plaża – Siatkówka Plażowa to kolejna inicjatywa sportowa, w którą angażuje się Fortuna. Spółka od trzech lat wspiera organizatorów ulicznego Cieszyńskiego Fortuna Biegu, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców polskiego i czeskiego Cieszyna, jak i biegaczy z całej Europy. Od października 2010 Fortuna współpracuje również z Polską Ligą Koszykówki, sponsorując Tauron Basket Ligę. Wcześniej była głownym sponsorem Odry Wodzisław.