Przejdź do treści

ESKA TV uzyskała cyfrową koncesję KRRiT i będzie pierwszą ogólnopolska telewizją muzyczną

Pod koniec kwietnia 2011 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na przyznanie ogólnopolskich częstotliwości na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. O dołączenie do pakietu bezpłatnych kanałów nadawanych cyfrowo starało się 17 firm, wybrano 4 kandydatów – wśród nich stację ESKA TV.

ESKA TV to muzyczny kanał telewizyjny skierowany do młodych ludzi. Należy do Grupy Radiowej Time, wchodzącej w skład holdingu ZPR S.A. W ramach Grupy działają także stacje radiowe: ESKA, ESKA Rock, VOX i WaWa. ESKA TV rozpoczęła nadawanie w maju 2009 roku. Obecnie program stacji oglądać można bezpłatnie za pośrednictwem satelity HotBird oraz w ramach oferty satelitarnych platform „n”, „Canal+” i części abonentów platformy „Cyfrowy Polsat”. Pod względem oglądalności ESKA TV plasuje się na 4 miejscu wśród kanałów muzycznych dostępnych w Polsce.

Leszek Kozioł, Prezes Zarządu ESKA TV: „Już niedługo nasz program, jako pierwszy kanał muzyczny, będzie docierał do widzów w całej Polsce. To wielka szansa. Zamierzamy w pełni wykorzystywać powszechną dostępność stacji i trafiać do młodych ludzi z jak najatrakcyjniejszym przekazem, będącym komplementarnym uzupełnieniem oferty radiowej i Internetowej. ESKA TV stanie się dopełnieniem ogólnodostępnej platformy komunikacji z młodym odbiorcą, prezentującej nie tylko najnowszą muzykę, ale także pokazującym trendy w popkulturze, modzie i stylu życia – o których warto wiedzieć, by być na czasie.”

Rozszerzenie zasięgu i liczby odbiorców ESKA TV wpłynie także na większą atrakcyjność kanału wśród reklamodawców.  Stacja będzie mogła również mocniej angażować się w duże projekty ogólnopolskie i rozwijać współpracę z markami o zasięgu ogólnokrajowym. Planowane jest także zwiększenie ilości i skali aktywności wizerunkowych stacji, skierowanych do odbiorców z całej Polski. 

Udostępnienie widzom nowych cyfrowych kanałów telewizyjnych, w tym ESKI TV, przewidywane jest na początek przyszłego roku.  Do oglądania programów naziemnej telewizji cyfrowej niezbędny będzie odbiornik telewizyjny z tunerem MPEG-4 lub dekoder podłączony do odbiornika. Nadawanie w systemie cyfrowym daje obraz o wysokiej rozdzielczości i dużo lepszą jakość dźwięku, co będą mogli docenić szczególnie widzowie kanału muzycznego. Naziemna telewizja cyfrowa będzie jedynym sposobem odbioru sygnału TV w całej Polsce od wakacji 2013 roku, kiedy to wyłączone zostanie nadawanie analogowe.

źródło/autor: faceADDICTED