UEFA EURO 2012 – Warszawa pomalowana

Kto mógłby przypuszczać, że warszawiacy mają w sobie tak duży potencjał kreatywności! W sobotę uwolnili swoje talenty i pomalowali dwie ścianki, które pojawiły się w mieście. Koncert, turniej gry w „zośkę” i body painting – na placu Zamkowym nie zabrakło atrakcji! Akcja „Maźnij Mnie!” organizowana przez Urząd miasta stołecznego Warszawy jest częścią przygotowań stolicy w ramach roku do UEFA EURO 2012™.

Słońce, farby i głowy pełne pomysłów – to wystarczyło, aby warszawską sobotę uczynić naprawdę wyjątkową. Od południa na placu Defilad i placu Zamkowym nie brakowało emocji. Betonowe, szare ściany zamieniły się w ogromne obrazy, których autorami byli zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy stolicy, którzy chętnie przyłączali się do wspólnej zabawy.

Chcieliśmy zmobilizować wszystkich  do wspólnego działania i rozweselenia otaczającej ich rzeczywistości. Udało się! – mówi Katarzyna Ratajczyk Dyrektor Biura Promocji Miasta – Cieszy nas tak duże zainteresowanie miejskimi przedsięwzięciami. Zabawa, którą zaproponowaliśmy mieszkańcom oraz odwiedzającym stolicę, zapowiada największe wydarzenie sportowe w historii miasta UEFA EURO 2012. Chcemy, by każdy poczuł się jego częścią, bo to ważna impreza nie tylko dla Warszawy, ale i dla całego kraju.

Facebook też został opanowany przez entuzjastów dobrej zabawy! Ruszyła zakładka na profilu Miasta Warszawy (facebook.com/warszawa), dzięki której użytkownicy portalu za pomocą multimedialnej aplikacji wybiorą kolor jakim zostanie udekorowany kolejowy Most Średnicowy w Warszawie. Choć aplikacja jest dostępna jedynie od kliku dni, kolor zapełnił już wirtualną przestrzeń.

Zmobilizowanie mieszkańców Warszawy do wspólnego działania i rozweselenia otaczającej ich rzeczywistości to świetny pomysł! – mówi Kazimierz Peryt, dyrektor projektu ds. EURO 2012 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Dlatego też zgodziliśmy się na udostępnienie miastu kolejowego Mostu Średnicowego do wspólnej zabawy w ramach akcji „Maźnij mnie!”. Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w przygotowaniu stolicy na wielkie wydarzenie jakim będą mistrzostwa UEFA EURO 2012TM.

W sobotnim wydarzeniu brały udział osoby, które lubią grę w „zośkę” – amatorzy, ale także profesjonaliści. W konkursie startowali wszyscy – kobiety, mężczyźni, dzieci i seniorzy! Każdy z odważnych uczestników został nagrodzony brawami oraz torbą pełną nagród. Podczas wydarzenia zespół Syrop swoim utworem „Pompujemy kolor” wpompował w głowy zebranych kolorowe pomysły, które potem można było oglądać na ściankach. Popis dała też grupa breakdance, która dosłownie stanęła na głowie, aby każdego przechodnia zachęcić do wymalowania swojego wyboru.

Kto nie zdążył oddać głosu ma jeszcze szanse! Akcja „Maźnij mnie!” potrwa do 9 czerwca, w tym czasie codziennie będzie można pomalować ścianki. A w każdy weekend miasto przewiduje dodatkowe atrakcje przy ściankach. Wybór koloru zostanie zaprezentowany w czerwcu podczas pikniku „ROK DO EURO 2012”.

Organizatorem akcji „Maźnij mnie! Warszawa wybiera kolor Mostu Średnicowego!” jest Biuro Promocji Miasta Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, a pomysł kreatywny stworzyła Agencja Kreatywna HOLO FX.

źródło/autor: magnifiCo

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu