Bartosz Świątkowski i Izabela Zatorska zwycięzcami Biegu na Szczyt Rondo 1

W sobotę, 14 maja po raz pierwszy odbył się „Bieg na Szczyt Rondo 1”. W wyścigu na 37. piętro warszawskiego biurowca pierwsze miejsce wśród mężczyzn wywalczył Bartosz Świątkowski z czasem 3:43,92. W grupie kobiet zwyciężyła Izabela Zatorska z czasem 4:46,65.

W biegu uczestniczyło łącznie 171 zawodników i zawodniczek. Wśród startujących znalazło się aż pięciu biegaczy z czołowej „11” Pucharu Świata w bieganiu po schodach. Uczestnicy wyścigu musieli wbiec na szczyt Rondo 1, pokonując 836 stopni.

Drugie i trzecie miejsce w grupie mężczyzn zajęli odpowiednio: Tomas Celko (3:44,37) i Viktor Novotny (3:44,84). Spośród kobiet na podium stanęły: Anna Ficner (II miejsce, 4:56,98) i Agnieszka Malinowska-Sypek (III miejsce, 5:14,35).

Kwota zebrana z opłat startowych wyniosła 6000 złotych. Całość środków została przeznaczona na sfinansowanie wyjazdów kolonijnych podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Stowarzyszenie otacza opieką dzieci osierocone i opuszczone. 

Pomysłodawcą „Biegu na szczyt Rondo 1” jest MGPA, a jednym ze współorganizatorów biegu – agencja marketingu sportowego Sport Evolution. Wydarzeniu patronuje portal MMWarszawa.pl. Sponsorami imprezy zostały marki: Isostar i Reebok.

źródło/autor: Advanced PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu