Alterco S.A. inwestuje w rozwój infrastruktury turystycznej na Mazurach

Grupa Alterco – integrator rynku nieruchomości oraz doświadczony inwestor w branży deweloperskiej – dzięki nabyciu 100% akcji spółki Tiga Investment S.A. rozszerzyła swój portfel nieruchomości z grupy aktywów infrastruktury turystycznej. Nabycie nieruchomości gruntowej o powierzchni ponad 50 ha, położonej w miejscowości Sztynort Duży (gmina Węgorzewo) jest etapem realizowanego przez Grupę Alterco planu rozwoju działalności deweloperskiej w obszarze turystyki i rekreacji. Sztynort to największy w Polsce śródlądowy port jachtowy oraz miejsce kultowe dla miłośników żeglarstwa.

Zamierzeniem Grupy Alterco jest stworzenie w Sztynorcie nowoczesnego resortu turystycznego o międzynarodowym standardzie. „Do inwestycji w jednej z najpiękniejszych mazurskich miejscowości, jaką bez wątpienia jest Sztynort, podchodzimy kompleksowo. Zależy nam nie tylko na przygotowaniu kompletnej infrastruktury, ale równolegle myślimy również o detalach, które podniosą rangę ośrodka. W bieżącym sezonie skoncentrujemy się na podniesieniu standardu usług oferowanych gościom. W pierwszej kolejności, chcielibyśmy wnieść nową jakość w sztynorckiej gastronomii” – deklaruje Zbigniew Zuzelski, Prezes Grupy Alterco.

Inwestycje związane z powstaniem kurortu sportowo-rekreacyjnego w Sztynorcie mają na celu zwiększenie wartości i konkurencyjności nowo nabytych aktywów na tle infrastruktury turystycznej regionu. Przyczyni się to również do ugruntowania silnej pozycji pionu turystycznego Grupy Alterco. Zaangażowanie w spółkę Tiga Investment S.A. ma dla Alterco S.A. charakter inwestycji długoterminowej. Zakup nieruchomości w Sztynorcie to wyraźny sygnał o konsekwentnej realizacji zamierzeń Grupy Alterco, o których Zarząd Grupy informował inwestorów w okresie oferty prywatnej, sfinalizowanej w styczniu 2011 roku.

Plany Grupy Alterco przewidują wyposażenie terenu oraz budowanych obiektów w szereg urządzeń służących aktywnemu wypoczynkowi i rekreacji. Sztynort planowany jest jako ośrodek całoroczny, w którym możliwe będzie zarówno przyjęcie dużej grupy konferencyjnej, stworzenie warunków do doskonalej zabawy, uprawiania sportów letnich i zimowych, jak również miejsce do rodzinnego, wakacyjnego wypoczynku.

W kolejnych latach Grupa zakłada budowę obiektów usługowo-handlowych wraz z hotelami oraz apartamentami wakacyjnymi na terenie sztynorckiego ośrodka. Alterco nie wyklucza – w odniesieniu do inwestycji w Sztynorcie – wynajmu w systemie time-sharing.

Podjęcie inwestycji uwarunkowane jest stanem formalno-prawnym nieruchomości. Obecnie, jedynie 10 spośród ponad 50 ha nieruchomości sztynorckich objętych jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zarząd Grupy Alterco liczy na pozytywne dla spółki decyzje władz lokalnych w tym zakresie.

Dzięki doskonałej znajomości rynku nieruchomości oraz unikalnym kompetencjom w zakresie zarządzania projektami deweloperskimi, Grupa Alterco zamierza konsekwentnie zwiększać atrakcyjność regionu przez wyznaczanie wysokich standardów w ofercie turystycznej, bo jak zapewnia prezes Grupy Alterco – „Sztynort to przecież obowiązkowy punkt na mapie żeglarskiej Mazur”.

Starannie wyselekcjonowana nieruchomość w Sztynorcie – oprócz wartości komercyjnej – niesie ze sobą szereg innych atrakcyjnych walorów. Warto wspomnieć o pozostającym w gestii polsko-niemieckiej fundacji ochrony zabytków kultury, barokowym pałacu rodziny von Lehndorff czy otaczającym go XVII-wiecznym parku.

Okolice Sztynortu oferują odwiedzającym szereg atrakcji turystycznych, szczególnie cennych dla miłośników historii i przyrody. W odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od nieruchomości nabytych przez Alterco, w Gierłoży, znajduje się kwatera Hitlera, zaś w pobliskim Giżycku dziewiętnastowieczna fortyfikacja – twierdza Boyen. Równie blisko stąd do sanktuarium w Świętej Lipce czy zamku w Reszlu. Ptasie rezerwaty na wyspach Jeziora Dobskiego i Kisajno uzupełniają turystyczne atrakcje przyrodnicze okolic nowej inwestycji Grupy Alterco.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu