Trampolina na komunię

Już nie rower, ale trampolina jest prawdziwym hitem komunii – wynika z danych serwisu zakupowego Okazje.info. Zainteresowanie produktami z tej kategorii wzrosło w kwietniu o ponad 200 %. Wybierając komunijne prezenty stawiamy w tym roku na sport oraz  sprawdzone i niezbyt drogie hity poprzednich lat.

– Na stronie z propozycjami komunijnych prezentów o 40 % częściej przeglądano prezenty sportowe niż upominki z kategorii: nowinki technologiczne. Prezenty edukacyjne jak encyklopedie, czy programy multimedialne, znalazły się dopiero na trzecim miejscu – mówi Magdalena Zasuń z Okazje.info. Najbardziej popularne okazały się trampoliny, których zakupem w kwietniu interesowało się prawie 4 razy więcej internautów  niż miesiąc wcześniej. – Trampolina to prezent atrakcyjny dla dzieci i dostępny w szerokim przedziale cenowym. Koszt zależy głównie od wielkości i dodatkowego wyposażenia, np. siatki zabezpieczającej. Najpopularniejsze modele kosztują od 350 do 900 zł. – dodaje Magdalena Zasuń. Na topie już od kilku sezonów pozostają też rolki (wzrost zainteresowania o 7 %) i bardziej tradycyjne – rowery (wzrost o 32 %).  

Spośród tańszych prezentów często wybierany jest aparat cyfrowy. W komunijnym okresie zdecydowanie preferowane są niewielkie kompakty. Największy wzrost popularności odnotowały proste modele, których cena to maksymalnie 600 zł. Prawdziwy rekord pobił w Okazje.info aparat Kodak EasyShare M550, który w rankingu popularności awansował z miejsca 283 na 4.

Lustrzanki cyfrowe, które kosztują minimum1000 zł nie mieszczą się już w limicie komunijnych wydatków. O ile popularność cyfrówek wzrosła w badanym okresie o 25 %, to lustrzanek – spadła o 14.

źródło/autor: Okazje.info

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu