SM Spomlek Lubelskim Orłem Biznesu

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek znalazła się wśród zdobywców nagrody „Lubelskie Orły Biznesu 2010”, przyznanej przez Lubelski Związek Pracodawców. Tegoroczna edycja potwierdziła, że przemysł spożywczy to prawdziwa chluba Lubelszczyzny.

Nagrody „Lubelskie Orły Biznesu” zostały wręczone po raz ósmy. Ich zadaniem jest uhonorowanie przedsiębiorczości i sukcesów odnoszonych przez firmy z regionu. Wśród tegorocznych laureatów, w kategorii dużych przedsiębiorstw, znalazła się Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek.

– To dla nas szczególnie cenna nagroda, ponieważ przyznają ją przedsiębiorcy, którzy doskonale wiedzą, ile ciężkiej pracy stoi za naszymi osiągnięciami. Cieszymy się też, że w naszym regionie docenia się spółdzielczość, która potrafi odnaleźć się w warunkach konkurencyjnego rynku – powiedział Edward Bajko, prezes zarządu SM Spomlek.

W tym roku uroczystość wręczenia nagród była świętem branży spożywczej. Spośród 20 nagrodzonych podmiotów, aż połowę stanowili jej przedstawiciele. Wśród nich trzy przedsiębiorstwa o spółdzielczej formie własności.

– Lubelszczyzna to region o charakterze rolniczym. Wytwarzanie żywności o wysokiej jakości to naturalny kierunek rozwoju biznesu i szansa na zbudowanie solidnej maki, zarówno województwa, jak i poszczególnych producentów – podkreślił Edward Bajko.

Obok firm, lubelscy pracodawcy wyróżnili też osoby zaangażowane w działalność samorządową i społeczną.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu