Ruszyły testy w ramach projektu bankowości mobilnej Polkomtela i Banku Zachodniego WBK

Operator sieci Plus i Bank Zachodni WBK 11 maja br. rozpoczęli dwumiesięczne testy wspólnego projektu bankowości mobilnej. Wyselekcjonowana grupa abonentów sieci Plus i klientów BZ WBK sprawdzi innowacyjne rozwiązania mBankingu, których komercyjne wdrożenie planowane jest jeszcze w tym roku.

Spodziewam się, że już w drugim półroczu będziemy gotowi do zaoferowania usług finansowych naszym abonentom. Testy, które właśnie rozpoczęliśmy mają pomóc nam w zapewnieniu maksymalnej funkcjonalności produktów. Zależy mi, aby nasi abonenci mogli cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z synergii kompetencji Plusa i BZ WBK – mówi Krzysztof Kilian, I Wiceprezes Zarządu Polkomtel S.A.

Testerzy sprawdzą działanie mobilnego konta osobistego w środowisku rzeczywistym – będą dokonywać realnych płatności w prawdziwych sklepach, przelewać prawdziwe pieniądze na konta i zarządzać swoimi środkami za pośrednictwem nowych kanałów dostępu.

Chcemy umożliwić klientom Plusa prosty, bezpieczny i przyjazny dostęp do ich pieniędzy. Dziś niemal każdy ma telefon komórkowy i korzysta z niego codziennie. Jest to idealne urządzenie, dzięki któremu możemy mieć dostęp do swoich pieniędzy, w miejscu i czasie, w którym są nam potrzebne – mówi Tadeusz Kościński, dyrektor Obszaru Direct Banking Banku Zachodniego WBK.

Rozwój, wdrożenie i komercjalizację w sieci sprzedaży operatora prowadzi dedykowana spółka zależna Polkomtel Business Development.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu