Przejdź do treści

OpenText nagrodzony podwójnie przez SAP

OpenText otrzymał dwie nagrody SAP® Pinnacle 2011 – jako najlepszy Global Software Solution Partner i najlepszy Global Enterprise Support Partner. Nagrody SAP Pinnacle przyznawane są corocznie wiodącym partnerom, umacniającym współpracę z SAP, stawiającym na rozwój i sukces swoich klientów.

Zwycięzcy wyłaniani są w 18 kategoriach z ponad 150 nominacji zgłoszonych przez partnerów i pracowników SAP. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 16 maja w Orlando, podczas SAPPHIRE NOW – międzynarodowej konferencji klientów SAP. Rozwiązania OpenText zostaną przedstawione na ponad 20 sesjach w czasie SAPPHIRE NOW oraz dorocznej konferencji ASUG.

– Tegoroczne nagrody SAP Pinnacle i nasz rosnący udział w SAPPHIRE NOW dobrze odzwierciedlają bliską i owocną współpracę pomiędzy SAP a OpenText – mówi Patrick Barnert, wiceprezes OpenText ds. rozwiązań SAP. – To wielkie osiągnięcie: nie tylko zostaliśmy nagrodzeni po raz czwarty z rzędu, ale uhonorowano nas dwiema nagrodami w tym samym roku. Ten imponujący wynik jest odzwierciedleniem zaangażowania i pracy naszego zespołu w oferowaniu naszym wspólnym klientom światowej klasy rozwiązań ECM zintegrowanych z rozwiązaniami SAP.

OpenText jest liderem na rynku rozwiązań ECM (Enterprise Content Management) używanych z aplikacjami SAP. Pozycja OpenText wynika z dwudziestoletniej współpracy z SAP i doświadczenia zdobytego pogczas wdrożeń u ponad 4 tysięcy  klientów SAP na całym świecie. SAP odniósł wielki sukces w sprzedaży rozwiązań OpenText w zakresie zarządzania dokumentami, archiwizacji, zarządzania fakturami i zasobami cyfrowymi. Firmy ogłosiły niedawno rozszerzenie umowy, która umożliwia teraz SAP-owi sprzedaż stworzonej przez OpenText aplikacji do zarządzania dokumentami pracowniczymi – Employee File Management. 

Rozwiązania OpenText używane z systemami SAP są oferowane jako część pakietu OpenText ECM Suite, który zawiera szeroki wachlarz aplikacji do zarządzania treścią w przedsiębiorstwie, umożliwiających bezpieczne przetwarzanie wszelkiego typu firmowych informacji, dokumentów,  treści internetowych, wideo, obrazów, e-maili, formularzy czy raportów przez rożne systemy i aplikacje, zapewniając dostęp do nich także na urządzeniach mobilnych. Główną  korzyścią dla klientów jest przejrzyste połączenie treści, pracy grupowej i zintegrowanych procesów biznesowych, dzięki czemu użytkownicy mogą być pewni, że dostęp do odpowiednich danych i dokumentów będzie łatwy i szybki.

– SAP jest aktualnie zaangażowany bardziej niż kiedykolwiek w strategię ekosystemu partnerskiego, co daje klientom nieocenione korzyści, a także umożliwia SAP-owi osiąganie śmiałych celów biznesowych – mówi  Eric Duffaut, prezes SAP ds. Global Ecosystem and Channels. – Rozumiemy siłę, którą dają nam partnerzy. Dzięki nim stale wprowadzamy innowacje, lepiej penetrujemy rynek, docieramy do klientów. Korzystając z wiedzy naszych partnerów na temat lokalnego rynku, jako uzupełnienia naszych starań w zakresie sprzedaży i serwisu, jesteśmy w stanie dostarczać rozwiązania satysfakcjonujące klientów – firm każdej wielkości. Doceniamy wyjątkowe zaangażowanie OpenText – zdobywcy dwóch nagród  SAP Pinnacle 2011 – jego starania o wzmacnianie i rozwój partnerstwa z SAP-em oraz dbanie o sukces swoich klientów.

– Partnerstwo OpenText i SAP na poziomie globalnym przekłada się także na współpracę naszych firm w poszczególnych krajach – mówi Piotr Jankiewicz, szef sprzedaży Open Text w Europie Centralnej i Wschodniej. – Razem z lokalnymi oddziałami SAP występujemy w wielu przetargach na rozwiązania do zarządzania dokumentami. W takich wypadkach SAP zapewnia klientom bezpieczeństwo inwestycji, kompleksowe wsparcie serwisowe i łatwość integracji z wykorzystywanymi aplikacjami SAP, a OpenText służy specjalistyczną wiedzą z zakresu rozwiązań ECM. Pierwszego wspólnego klienta w Polsce pozyskaliśmy w roku 2008. Od tego czasu obserwujemy, że coraz więcej klientów SAP zaczyna dostrzegać korzyści, jakie przynosi możliwość włączenia dokumentów elektronicznych, skanów, czy maili bezpośrednio do transakcji w systemie ERP.

źródło/autor: IMB Marketing